Skocz do zawartości

Lepszy niedobór NO3 czy wahanie NO2


Trufl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha,

otóż w dniu wczorajszym wywaliłem z filtra Zeolit i NitraEx, do wczoraj parametry wody wykazywały NO3 - 0, NO2 - 0

 

W dniu dzisiejszym godzina 22:00 wykazują NO3 - circa 5 natomiast NO2 0,2.

W filtrze mam watę perlonową, gąbkę i dwa kosze ceramiki. Czy więc lepiej znowu wrzucić Zeolit i NitraEx i cierpieć z brązowiejącymi bez NO3 roślinami czy tolerować NO2 na takim poziomie?

Na szybkiego dorzuciłem ostre napowietrzanie dodatkowe do czasu rozwiązania dylematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No2 musi być zawsze 0.0mg/L .

Zbij No2 do 0 a no3 nie może być większe niż 0.15mg/l

Poczytaj tu jak zbijać viewtopic.php?f=10&t=23176

Możesz włożyć Zeolit, natomiast NitratEX zmniejsza no3 które ty mówisz że potrzebujesz.

Do filtra włóż tylko Zeolit, za parę dni powiedz jak z parametrami, jak no2 będzie 0 a no3 0-15mg/l to będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem na PW, napisze też tutaj, żeby innym się przydało.

 

Daj jeden kosz zeolitu, podmianka wody, dwa dni głodówki u ryb. Parametry powinny się unormować, za tydzień, może trochę więcej wymieniasz zeolit na ceramikę i wszystko powinno być ok.

 

Cała sytuacja wynikła z mojej rady, wyszedłem z założenia że przynajmniej jeden kosz typowo biologicznych wkładów masz, Okazało się że sama chemia i mechanika, zabraliśmy chemię i tak jak pisałem wcześniej nastąpił skok parametrów. ;)

 

Jak wszystko się unormuje to będziesz miał NO2 0.0, a NO3 w ilości wykrywalnej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...