Jump to content

Brzanka Denisona - czy jest agresywna?


schadel
 Share

Recommended Posts

Po wciśnięciu opcji szukaj na tym forum można znaleźć coś takiego:

 

 

Opis

 

Brzanka Denisona – Puntius denisonii. Nie jest zbyt popularną rybą akwariową, jednakże w ostatnim czasie szybko zyskuje na popularności. Należą do ryb stadnych oraz towarzyskich. Aby uwidocznić prawdziwe piękno brzanek Denisona najpierw należy im stworzyć odpowiednie warunki hodowlane. Są rybami bardzo ruchliwymi i żwawymi. Jeśli chcemy je hodować w akwarium wielogatunkowym to polecam ryby o podobnym temperamencie np.: Danio malabarskie lub inne brzanki. Jednakże najlepiej jest je hodować w akwarium jednogatunkowym. Niekiedy gatunek ten potrafi zareagować nerwowymi zrywami i wyskokami z akwarium. Akwarium musi posiadać pokrywę. Brzanki Dennisona nie są odporne na stres. Zamieszkują głównie strefę przydenną i środkową akwarium. Samce są bardziej smukłe oraz lepiej ubarwione.

Rodzina

 

Karpiowate (Cyprinidae)

Pochodzenie

 

Rzeki, strumienie i potoki południowych rejonów Indii.

Długość

 

Dorastają do 15 cm.

Odżywianie

 

Nie ma większych problemów z żywieniem brzanek Denisona. Bardzo chętnie zjadają pokarm zarówno żywy, jak również mrożony oraz sztuczny. Uwielbiają larwy komarów oraz ochotki. Dieta powinna być maksymalnie urozmaicona.

Temperatura

 

Od 19 do 25 C.

Warunki hodowlane

 

Brzanki Denisona wymagają akwarium dużego. Najlepiej jak będzie długie i szerokie. Wymaga wolnej przestrzeni do pływania. Rośliny sadźmy z tyłu i po bokach. Wymagają czystej oraz dobrze natlenionej wody. Preferują wodę o odczynie od lekko kwaśnego do lekko zasadowego. Twardość wody nie odgrywa znaczącej roli, jednakże raczej nie powinna przekraczać 15 n. Jako podłoża akwarium możemy użyć drobnego żwiru o ciemnym odcieniu. Minimalnie powinniśmy hodować 6 sztuk tego gatunku.

Rozmnażanie

 

Nie odnotowano udanej próby rozmnożenia w warunkach akwariowych.

Link to comment
Share on other sites

To warto by było nadmienić o tym w poście nr1 :)Wiele osób pisze i nie zada sobie tego trudu.Co do doświadczenia z tą brzanką nie miałem do czynienia więc nie pomogę.Możesz mieć problem ze znalezieniem osób,które hodowały ten gatunek.Chcesz je dodać do rybek, które masz, czy do nich będziesz dodawać?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...