Skocz do zawartości

Co to za larwy i jak je podawać?


latet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy to coś na zdjęciu to larwy wodzienia?

Jak je sensownie podawać rybkom? Kupiłem żywe, w zamkniętym szczelnie małym woreczku, w temperaturze "lodówkowej". Wlałem trochę to akwarium - smakowały zwłaszcza neonkom. W sumie pierwszy raz widziałem, że mi się neony porządnie najadły (powiększone brzuszki), bo zwykle co bym nie podał, to gupiki wymiotą 90%, a dla innych tylko resztki zostają. Tak też było z larwami ochotki. Natomiast w przypadku tych na zdjęciu - gupiki wykazały mniejszy entuzjazm, za to neony szalały.

 

Czy warto wpuszczać takie larwy rybom żywe? Czy lepiej kupiony woreczek od razu umieścić w zamrażarce, poczekać aż zamarznie na kość, wtedy odmrozić, odsączyć i wrzucać rybkom martwe? Chodzi mi oczywiście o zapobieganie niektórym chorobom. Ale czy takie postępowanie jest OK i wystarczy?

 

Dziękuję.

 

P.S. Jeśli moderator uzna za stosowne, to proszę o przeniesienie tego do działu "Karmienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zgadza się, to wodzień. W moim przypadku (gupiki) larwy wodzenia są zjadane chętniej niż ochotki. Ja podaję je prosto z woreczka, razem z wodą, w której pływają. Nie zauważyłem problemów (choć wody z woreczka nie badałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...