Jump to content

Re: 112l towarzyskie - zmiana str. 6

monix
 Share

Recommended Posts

Witam

chciałabym przedstawić moje 112l (80x35x40 proste)

Akwarium zalano 19.06. pierwsze rybki w składzie 2 gupiki, 4 danio i 1 zbrojnik zostały wpuszczone 09.07.

Przed wpuszczeniem rybek zrobiłam testy NO2 = 0, NO3 = 0 (testy kropelkowe)

oraz test paskowy: ph = 7,2, kh = 6 gh > 16

Podłoże: Aquabasis plus + Manado

Filtr: Eheim 2213 (250) plus

Oświetlenie: 2x24 Aquarelle + PHILIPS 865

1x18 PHILIPS 965

Grzałka: Aquael easy heater 75w

Chłodzenie: wiatrak komputerowy + zamrożona woda w butelkach

Planowana obsada: 12 danio, 2 gupiki, parka ramireza, 1 zbrojnik, 3 ślimaki Helenki..................

Zdjęcie robione kilka dni temu przed wpuszczeniem rybek

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo ładne akwarium moje za 2 mieciące będzie podobnie wyglądało a ale to troche potrwa zanim kupie roślinki...:P

MOJE AKWARIUM 128L:

viewtopic.php?f=39&t=34454

Co to wnosi do tematu?

Spam jest zbędny nie musisz sie chwalić swoimi podbojami masz własnmy temat a nie innym spamujesz ;)

Ps Monix Akwa Piękne ;)

A Twój co wnosi? Powstrzymaj się od takich komentarzy.

Nie mój dział,więc nie będzie nagrody.-Sławek121

Dzięki za wszystkie miłe komentarze, mam nadzieje, że akwarium z czasem będzie jeszcze ładniejsze :)

Co do obecnej obsady to rybki zostały przeniesione z mojego mniejszego akwa, są już ze mną rok więc zdążyłam się już do nich przyzwyczaić i szkoda było by mi je wydać - dlatego też postanowiłam dokupić im kilku współtowarzyszy.

Jeśli chodzi o Danio to mam 2 lamparcie i 2 pręgowane. Skoro radzicie mi żebym nie szła w Danio to może dokupie ich tylko z 2, 3 tak dla towarzystwa tym moim obecnym? i pomyśle jeszcze nad innymi rybkami stadnymi.

Razbory to raczej odpadają bo lubią pływać w tych samych partiach wody co Danio więc mógłby się zrobić niepotrzebny tłok? Neony też raczej preferują te same partie więc już sama nie wiem…(chyba założę nowy temat dotyczący obsady).

• 2 weeks later...

Akwarium bardzo ładne , czekamy na rozrost roślinek :)

Mam podobnej wielkości akwarium. Mogła byś napisać trochę dokładniej na temat oświetlenia ? Chciałbym zmienić w swoim świetlówki a w twoim akwa bardzo podobają mi się kolorki 8-)

No i poszłam dziś po rybki z moim lubym jednak zamiast razborek kupiliśmy parkę molinezji tak nam się spodobały, że nie mogliśmy wyjść bez nich :)

póki co trzymam je w akwa kwarantannowym (25L) na razie wyglądają na zdrowe, nawet zaloty im w głowie więc chyba będzie Ok.

Następny zakup razbory klinowe :) ale to za 2 tygodnie dopiero.

• 2 weeks later...