Skocz do zawartości

98l - glony


karolcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ślimak Twój wróg... pozbyłbym się ich jak najszybciej.

Bez przesady. Ślimaki są pożyteczne a jak sie wpusci do akwarium kilka helen to nawet w przekarmianym akwarium mozna utrzymac ich populacje na niskim poziomie bez rwania sobie wlosow z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten biały szlam klei się w recach?

Tak, klei się. I tak to wygląda:

Dołączona grafika

I nie wiem czy to ponownie usuwać aż do momentu wpuszczenia rybek czy już taki zostawić dla glonojada :zamieszany:

 

BTW: Jaki polecacie odmulacz i zestaw do czyszczenia akwarium :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problem z białym, śliskim nalotem :cry: Czy w takim razie będę mogła wpuścić rybki za 6 dni bo wtedy minie okres dwóch tygodni od założenia zbiornika :zamieszany: :?: Czy też dać sobie spokój z tym korzeniem :?:

 

Korzenie czasami robią się takie oślizłe galaretowata wyjmij korzeń i do piekarnika na 20 min po czym wymocz w roztworze wody z rywanolem (zakupisz to w każdej aptece ) pół tabletki na 5 l wody i ponownie korzeń wyszoruj ,zlej kilku krotnie woda z sola i ponownie woda czysta ale wrzątkiem powinno ustąpić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie :)

 

Nie chce zakładać kolejnych nowych wątków ale mam problem z glonami :( W czasie upałów woda w akwarium nagrzewa mi się nawet do 30 stopni :( Nie wiem również czy glony spowodowały śmierć trzech rybek - glonojada, gupika i miesięcznej molinezji :(

 

Mam teraz pyatnie - jak je zwalczyć :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę wentylator,lód w woreczkach i temperatura jakoś spada,zasłaniam jeszcze żaluzje.A glony to ręcznie.Zależy jeszcze gdzie stoi w akwarium jak w słońcu to nie dobrze (to sprzyja powstawaniu glonów) no i oświetlenie tak mi się wydaje :) Jak na razie jestem początkującym więc za błędy czy coś z góry przepraszam.

 

Pozdrawiam Casper Hare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewało 3 tygodnie. Z korzeniem jest już wszystko ok - glonojad dał radę ;)

 

Akwarium stoi na podłodze w zaciemnionym miejscu do którego nie ma dostępu światło słoneczne. Ja mam bardzo gorące mieszkanie w którym temperatura nie spada poniżej 23 stopni ;)

 

Wodę w akwarium schładzam woreczkami z lodem. Na wentylator nie mam miejsca.

 

Nie wiem jaki rodzaj był tego gupika. Samica która została dziś się okociła.

 

Na glonach się nie znam. Zajęły wszystko - ściany, rośliny, kamienie i korzeń :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są krasnorosty. Z tego linku co podałeś pasują mi zielone glony nitkowate tylko jeszcze nie są one tak długie ;)

 

Przyczyna:

-nadmiar światła (światło świeci się około 12 godzin);

-nadmiar azotu/fosforu (w testach wody wychodzą mi prawidłowe wartości - jedyny problem to twardość węglanowa);

-brak odpowiedniej filtracji (pisałam na forum czy załączony filtr do zestawu wystarczy otrzymałam odpowiedź że tak);

-nadmierne nawożenie (mam podłoże PRO SOIL i codziennie dodaję po 3 krople CO2);

-przerybienie (w zbiorniku pływa 3 danio (jedno bardzo schudł i nie chce jeść), 10 neonów, glonojad, 2 molinezje (jedna duża, druga ma około 2 miesiące), 2 młode kirysy panda, 2 gupiki + kilka sztuk narybku (ciężko jest mi swierdzić ile tego jest bo urodziły mi się całe szare :D , 4 krewetki amano i 5 helenek).

 

Muszę naładować telefon bo robiąc zdjęcia aparatem to na nich mało co widać :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...