Skocz do zawartości

bakterie nitryfikacyjne


PrzemaŚ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Działa tak, że oczyszcza i nie szkodzi rybom, krewetkom, ślimakom, roślinom. To ma Ci wystarczyć.

Inny przypadek, Tropical, błękit aka Cristal lub inny preparat do oczyszczania wody. Mętna woda. Wlewamy preparat, zmętnienie znika. My happy.

 

Wiem że to nie to samo, wiem że działa, ale chce wiedzieć JAK. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hallo

Ja w najbliższy piątek będę testował Microbe Lift Gravel & Substrate Cleaner - odmulacz w płynie. Zamieszczę zdjęcia mojego obsranego podłoża, przed podaniem preparatu, następnie 48 i 96 godzin po podaniu (wg producenta po tym czasie powinny być efekty).

Miałem okazję testować ten preparat w zeszłym roku, relacje z niego zdawałem na forum krewetkowym. Ogólne wrażenie z testu nijakie, w zbiornikach na drobnym piachu ARGUSa obsypywały mi się korzenie mangrowca i cały pył unosił się na powierzchni podłoża. W baniaku z filtrem kaskadowym preparat się sprawdził, po 2-ej lub 3-ej dawce dopiero cały pył zniknął, przy filtracji gąbkowej napędzanej brzęczykiem była lipa, po 6 czy 8 dawkach odechciało mi się lać ten odmulacz. Krewetki z rodziny neocaridina nie ucierpiały w czasie tego eksperymentu. Dla zainteresowanych link do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ze wzgl. na zakup nowych mediów do filtra, postanowiłem zrobić mały test: Testy Jbl paskowe.

 

Akwarium przed eksperymentem.

Filtracja: koszyki od dołu: gąbka grubsza, żwirek amonowy 1 szt, drobniutka gąbka pocięta na małe kawałeczki, bio kule 1 op. + włóknina filtracyjna, + prefiltr na wlocie filtra- dwie wielkie gąbki.

 

No3- 25

No2- 0

Gh- >14d

Kh- 10

Ph- 7,6

Cl-0

 

20 godzin po zastosowaniu: JBL Biotopol Refill 625ml - uzdatniacz do wody, JBL Filter Start - bakterie do filtra, biostarter, JBL Filter Boost - szczepy bakterii do filtrów, JBL Denitrol 100ml/3000l. - żywe kultury bakterii. + 30 ampularii 2-3 cm.

Filtracja: koszyki od dołu: gąbka grubsza 2 szt, żwirek amonowy 2 szt, bio ceramika 250 ml + ceramika 500 ml. + bio kule 1 kpl, bio kule 1 op. + włóknina filtracyjna 2 szt, + prefiltr na wlocie filtra- dwie wielkie gąbki.

 

No3- 100

No2- 0,5

Gh- >7d

Kh- 6

Ph- 7,6

Cl-0

 

Dzisiaj wykonane:

 

No3- 25

No2- 0

reszta jw.

 

Jedno jest pewne, lepiej nie eksperymentować. Nie dość że szkoda kasy to efekt mizerny i rybki pływające przy powierzchni.

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafia mnie jak czytam takie tematy.

Nigdy nie stosowałem żadnych biostarterów i nigdy nie miałem problemów ze startem akwarium.

Jasne-stosowałem chemie jak miałem chore ryby,ale w niektórych przypadkach tez pewnie by się bez tego obeszło.

Dlatego pozwolę sobie zamknąć ten temat.

A na zakończenie powiem tak:

Macie za dużo kasy kupujcie bakterie/startery,macie rozum wystartujcie akwa naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...