Skocz do zawartości

bakterie nitryfikacyjne


PrzemaŚ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żadnej chemii. Nie można odczekać te 2 tygodnie? Niecierpliwy? Więc akwarystyka nie jest dla Ciebie.

 

O jakiej chemii mówisz? Człowiek wyraźnie pyta o preparaty bakteryjne.

 

Do autora:

Ja używam Microbe Lift Special Blend i Tobie też polecam. Satysfakcja użytkownika gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak możesz kupić i wlać tylko po co? Zamiast wydawania pieniędzy na "bakterie" lepiej wydać na testy akwarystyczne.

Jak chcesz żeby ci się szybko akwarium ustabilizowało i powstały bakterie to poproś kogoś z forum o trochę wody z jego akwarium i o trochę kup z dna akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej chemii. Nie można odczekać te 2 tygodnie? Niecierpliwy? Więc akwarystyka nie jest dla Ciebie.

 

O jakiej chemii mówisz? Człowiek wyraźnie pyta o preparaty bakteryjne.

 

Do autora:

Ja używam Microbe Lift Special Blend i Tobie też polecam. Satysfakcja użytkownika gwarantowana.

jakie korzyści z tego czerpiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej chemii. Nie można odczekać te 2 tygodnie? Niecierpliwy? Więc akwarystyka nie jest dla Ciebie.

O jakiej chemii mówisz? Człowiek wyraźnie pyta o preparaty bakteryjne.

A co to jest? Można samemu nasypać trochę pokarmu do filtra zamiast tego. Jakiś ekosystem w butelce. Ekosystem to las, staw, łąka a nie jakaś buteleczka z zawiesiną "wyselekcjonowanych szczepów bakteryjnych, wspomagających utrzymanie prawidłowych parametrów w akwarium, zapewniających czystość i przejrzystość wody." Naciąganie kasy według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej chemii. Nie można odczekać te 2 tygodnie? Niecierpliwy? Więc akwarystyka nie jest dla Ciebie.

O jakiej chemii mówisz? Człowiek wyraźnie pyta o preparaty bakteryjne.

A co to jest? Można samemu nasypać trochę pokarmu do filtra zamiast tego. Jakiś ekosystem w butelce. Ekosystem to las, staw, łąka a nie jakaś buteleczka z zawiesiną "wyselekcjonowanych szczepów bakteryjnych, wspomagających utrzymanie prawidłowych parametrów w akwarium, zapewniających czystość i przejrzystość wody." Naciąganie kasy według mnie.

 

chodziło mi o taką poradę:) szczególnie o ostatnie zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej chemii. Nie można odczekać te 2 tygodnie? Niecierpliwy? Więc akwarystyka nie jest dla Ciebie.

 

O jakiej chemii mówisz? Człowiek wyraźnie pyta o preparaty bakteryjne.

 

Do autora:

Ja używam Microbe Lift Special Blend i Tobie też polecam. Satysfakcja użytkownika gwarantowana.

jakie korzyści z tego czerpiesz?

Przyjemność, wygodę i satysfakcję z akwarium w którym jest czysta, przejrzysta woda, brak kożucha na powierzchni i guana na dnie.

 

Nie słuchaj tych - jak to nazwać nie wiem - którzy mówią nasyp pokarmu, weź wody ze starego akwarium. To jest jak spluń trzy razy przez lewe ramię. Kup porządny sprawdzony preparat BAKTERYJNY - nie chemię jak niektórzy mówią - i ciesz się ustabilizowanym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych - jak to nazwać nie wiem - którzy mówią nasyp pokarmu, weź wody ze starego akwarium. To jest jak spluń trzy razy przez lewe ramię. Kup porządny sprawdzony preparat BAKTERYJNY - nie chemię jak niektórzy mówią - i ciesz się ustabilizowanym zbiornikiem.

 

a myślisz że w 3-4 tygonie od startu zbiornika nie można samemu zapewnić optymalnych parametrów wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej chemii. Nie można odczekać te 2 tygodnie? Niecierpliwy? Więc akwarystyka nie jest dla Ciebie.

O jakiej chemii mówisz? Człowiek wyraźnie pyta o preparaty bakteryjne.

A co to jest? Można samemu nasypać trochę pokarmu do filtra zamiast tego. Jakiś ekosystem w butelce. Ekosystem to las, staw, łąka a nie jakaś buteleczka z zawiesiną "wyselekcjonowanych szczepów bakteryjnych, wspomagających utrzymanie prawidłowych parametrów w akwarium, zapewniających czystość i przejrzystość wody." Naciąganie kasy według mnie.

 

Ty anginę chyba leczysz ziołami. :mrgreen:

 

Są sprawdzone produkty bakteryjne, które wbrew temu co piszesz są ekosystemami w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemność, wygodę i satysfakcję z akwarium w którym jest czysta, przejrzysta woda, brak kożucha na powierzchni i guana na dnie.

Cholera, mam to samo a nie wlałem jeszcze do nowego akwarium nic prócz H2O. Czuje się jakiś dowartościowany przez to. :D

Nie słuchaj tych - jak to nazwać nie wiem - którzy mówią nasyp pokarmu, weź wody ze starego akwarium. To jest jak spluń trzy razy przez lewe ramię..

Pokarm - dostarczenie na starcie amoniaku, czy lanie wody z dojrzałego baniaka to metody jeszcze z czasów gdy tej całej chemii nie było.

 

O ile to pierwsze ma potwierdzone działanie, choć nie jest konieczne przy prawidłowym czyt. stopniowym wpuszczaniu obsady, to to drugie jest dyskusyjne - z tego względu że w wodzie znajduje się bardzo mała ilość bakterii nitro. Jednak jak ktoś wleje 20l takiej wody ze znikomą ilością bakterii to pewnie i tak będzie to więcej niż z 5ml preparatu... ;)

Zamiast wody, lepiej dojrzałe wkłady filtracyjne, to działa najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty te są po to aby ułatwić życie akwarystom. Sam używam bakterii i jak na razie jestem happy.

 

PS. Skończcie z tymi kłótniami, bo w końcu dojdziemy do stwierdzenia, że po co hodować rybki i nabijać kasę sprzedawcom. Jak można pozwolić im żyć w naturalnym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze jeden myk, o którym pisałem w innym temacie.

Taki preparat za 50zł, a nie za 5zł, ma jakieś działanie.

Ale koledze nieporównywalnie bardziej przydadzą się testy wody.

Za to kupi paski, albo dwa zwykłe testy dobrej firmy. W sam raz na azotany.

To mu się przyda na dużo dłużej, a znajomość parametrów wody przydaje się przy masie sytuacji.

Preparaty te są po to aby ułatwić życie akwarystom. Sam używam bakterii i jak na razie jestem happy.

Dla mnie potwierdzone działanie to takie zbadane dzień po dniu testami kropelkowymi. Kolega wyżej coś takiego potwierdził. Jeśli robiłeś to samo, to ok, jeśli to było na zasadzie "nie mam testów, dałem preparat, ryby i wszystko przeżyło" to sorry - nie wiarygodne doświadczenie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty te są po to aby ułatwić życie akwarystom. Sam używam bakterii i jak na razie jestem happy.

 

PS. Skończcie z tymi kłótniami, bo w końcu dojdziemy do stwierdzenia, że po co hodować rybki i nabijać kasę sprzedawcom. Jak można pozwolić im żyć w naturalnym środowisku.

 

dyskusje są potrzebne,inaczej po co forum??? a ja mogę się dużo od was nauczyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Skończcie z tymi kłótniami, bo w końcu dojdziemy do stwierdzenia, że po co hodować rybki i nabijać kasę sprzedawcom. Jak można pozwolić im żyć w naturalnym środowisku.

Fajnie jest pobić się na argumenty :)

Bakterie nitro potrzebują do życia tlen. Ile tego tlenu masz w butelce?? Jak długi jest okres ważności takiego produktu?? Jak 30 minut to uwierzę ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a co ma do rzeczy ten "cudowny produkt" zawierający bakterię które by się namnożyły po niedługim czasie do kożucha bakteryjnego?

 

Nie wiem jakie "cuda" stosujesz, ale zastosowanie Microbe Lift daje Ci to czego nie da Ci żadna z innych metod. Niemal natychmiastowa stabilizacja baniaka, błyskawiczne namnożenie bakterii na wkładach filtra, usuwanie amoniaku, azotanów, czyszczenie podłoża. Wszystko zależy od stosowane preparatu - jeszcze raz powtarzam bakteryjnego; to żadna chemia.

 

Jeszcze raz powtarzam. To nie jest chemia. To są szczepy bakterii, które również powodują "zniknięcie kożucha". Kup i zastosuj. To nie parzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a co ma do rzeczy ten "cudowny produkt" zawierający bakterię które by się namnożyły po niedługim czasie do kożucha bakteryjnego?

 

Nie wiem jakie "cuda" stosujesz, ale zastosowanie Microbe Lift daje Ci to czego nie da Ci żadna z innych metod. Niemal natychmiastowa stabilizacja baniaka, błyskawiczne namnożenie bakterii na wkładach filtra, usuwanie amoniaku, azotanów, czyszczenie podłoża. Wszystko zależy od stosowane preparatu - jeszcze raz powtarzam bakteryjnego; to żadna chemia.

 

Jeszcze raz powtarzam. To nie jest chemia. To są szczepy bakterii, które również powodują "zniknięcie kożucha". Kup i zastosuj. To nie parzy.

 

a czy masz to potwierdzone testami wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jeszcze rzuciło w oczy...

Preparaty te są po to aby ułatwić życie akwarystom.

Jeśli mamy pełen zestaw testów, jeśli mamy pewne doświadczenie hodowlane, jeśli mamy pojęcie o chemii, składzie danych preparatów i ich wpływie na ekosystem wody.

 

Nie jest to pomoc dla początkujących, a przynajmniej nie bez konsultacji. Większość preparatów, nie wszystkie, potrafi zaszkodzić, nawet - a w szczególności w dawkach zalecanych na opakowaniu.

Jeszcze jakaś dobra droga chemia, potrafię zrozumieć, ale schemat jest zwykle taki sam, ktoś kupuje baniak, nie ma o akwarystyce zielonego pojęcia, dostaje np. preprarat do krystalizacji wody oparty na błękicie, czy jakiś bactosan, do tego dostaje środek na glony który szkodzi też roślinom i lek na opakowaniu którego pisze żeby go stosować profilaktycznie... To idealny przepis na biologiczną katastrofę kończącą się wyławianiem padłych rybek. Co więcej, więcej osób psuje ekosystem akwarium stosując nieodpowiedzialnie chemię, niż stosuje ją gdy jest taka dana konieczność.

 

Wszystko jest dla ludzi, ale z głową i nie za radami sprzedawcy, lub kitami producenta na opakowaniu. Od siebie polecę - w kwestii dojrzewania akwarium - pozostawienie wszystkiego naturze. Zaoszczędzoną kasę, tak jak pisałem wydaj na testy. Chyba że masz nadmiar zielonych, to możesz zaszaleć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a co ma do rzeczy ten "cudowny produkt" zawierający bakterię które by się namnożyły po niedługim czasie do kożucha bakteryjnego?

 

Nie wiem jakie "cuda" stosujesz, ale zastosowanie Microbe Lift daje Ci to czego nie da Ci żadna z innych metod. Niemal natychmiastowa stabilizacja baniaka, błyskawiczne namnożenie bakterii na wkładach filtra, usuwanie amoniaku, azotanów, czyszczenie podłoża. Wszystko zależy od stosowane preparatu - jeszcze raz powtarzam bakteryjnego; to żadna chemia.

 

Jeszcze raz powtarzam. To nie jest chemia. To są szczepy bakterii, które również powodują "zniknięcie kożucha". Kup i zastosuj. To nie parzy.

 

a czy masz to potwierdzone testami wody?

 

Wyniki testów mam w 100% zadowalające. Jaki negatywny wpływ na parametry wody miałyby bakterie nitryfikacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniesz jedno nie usuniesz drugiego. Nalejesz do akwarium wodę letnią od zastosujesz coś w typu antychlor. Super działa wiąże związku chloru i można wpuścić ryby. Zostaje miedź i inne rzeczy. A tak nalejesz se do odstania zimnej wody, która nie zawiera miedzi a chlor w normalny sposób wyparuje po 24h nawet pewnie nie.

Zamiast kasę przeznaczyć na np. lepszy filtr to na preparaty? Ja się do tego nie porywam. Są różne wkłady filtracyjne do usuwania amoniaku, azotanów, fosforanów. Po za tym każdy jest siedliskiem bakterii nitryfikacyjnych tak jak na ceramice. Więc już są bakterie i to dużo po 2 tygodniach bez stosowania "bakterii w płynie".

 

Kożuch bakteryjny jest cały czas ale go nie widać bo jest cienki. Przy słabej cyrkulacji wody i słabego napowietrzania powstaje gruby i widoczny. Ten płyn nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...