Skocz do zawartości

Bocje Wspaniałe - czy pasuje do mojego akwarium?


tomi230
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zbiornik 75 lit i w nim 3 duże skalary, 5 brzanek i 1 glonojad . Myślę o dokupieniu ok. 4 mieczyków i 2 bocji wspaniałych . Proszę o poradę czy dobrze myślę po Japońsku czyli Jako Tako czy mam jakieś szanse po dokupieniu tych rybek na utrzymanie ich w tym zbiorniku . Słyszałem różne opinie o Bocjach Wspaniałych , proszę o opinie z Waszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie bocje to jakieś malutkie, Bocja Wspaniała docelowo jest dużą rybą i do tego stadną więc do tego aqwa się zdecydowanie nie nadaje. Zaraz dowiesz sie od kilku osób, że to co już masz też się do 75 l nie nadaje więc ja już o tym nie piszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w warunkach akwariowych to już nie będą większe , mój ojciec siedzi w akwarystyce od 30 lat i mówi ze większe już nie będą skalary a co do brzanek to wiem o co chodzi i tak jak pisałem nie pod grzają skalarów ten zestaw jest od ok 2-3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Ja myślę że w warunkach akwariowych to już nie będą większe , mój ojciec siedzi w akwarystyce od 30 lat i mówi ze większe już nie będą skalary"

 

owszem bo skarłowacieją. przestaną rosnąć, ale ich wewnętrzne narządy będą rosły, będą więc źle się czuły, będą chorować i się męczyć. I co za radość patrzeć na zdeformowane ryby?

bocje wspaniałe odpuść sobie, potrzebują minimum 200L zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI albo ja czegoś nie rozumie albo ktoś nie czyta dokładnie Ja jeszcze nie posiadam bocji a po drugie moje Skalarki maja już ok 3-5 lat i nigdy nie chorowały a nawet jak bym miał akwarium 1000 litrów to i tak większe nie rosną w warunkach akwarystycznych. Czy dla AMATORÓW jest to JASNE ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory ty po prostu nie widziałeś wyrośniętego skalara, na twoich zdjęciach są psiary a nie skalary. I nie nazywaj kogoś amatorem skoro im sam jesteś. Czemu się swojego ojca nie spytasz o bocje. Sory ale ci po prostu nie wieżę ze 3 dorosłe skalary pływały by razem od tylu lat , no chyba że to same samice, albo zatraciły instynkt w tak małym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI albo ja czegoś nie rozumie albo ktoś nie czyta dokładnie Ja jeszcze nie posiadam bocji a po drugie moje Skalarki maja już ok 3-5 lat i nigdy nie chorowały a nawet jak bym miał akwarium 1000 litrów to i tak większe nie rosną w warunkach akwarystycznych. Czy dla AMATORÓW jest to JASNE ????????

widzę tomi230, że masz całkiem nowe teorie. popytaj tych, którzy mają dorosłe skalary w akwariach, o bocjach również, pooglądaj zdjęcia, poczytaj o wymaganiach tych ryb. Bo z tego co piszesz to jesteś jeszcze większym amatorem niż ja albo się zgrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, to właśnie dla tych wspaniałych rybek moje akwarium "spuchło" ze 112 do 200L, miałam je kiedyś właśnie w 112L, szybko urosły i widziałam, że brakuje im przestrzeni, a są stadne i lubią zabawy w swojej gromadzie. Do tego kontrolują liczebność ślimaków w akwarium. Aby móc je podziwiać powinno się stworzyć im odpowiednie warunki (sama mam wątpliwości, czy moje 200L im wystarczy, zwłaszcza, że oprócz nich mam skalary , neony, kiryski) ale na większe akwarium nie mam już miejsca. W każdym razie rybcie są fantastyczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...