Skocz do zawartości

Kilka pytań odnosnie krewetek.


Pt®
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć krewetkarium 54L. Chciałbym tam mieć RC, ale oprócz nich prystelki, albo żałobniczki. Mogą być trzymane razem ? Czy ten litraż odpowiada tym rybkom ? W sklepie widziałem bardzo małe RC miały mniej niż 1cm około więc boję się czy te ryby by ich nie zjadły. Jaka temperatura w akwa dla nich ?

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pH i inne parametry mają zbliżone do gupików ?

Gupikom pH jest bez różnicy.

 

Czy przetrwają bez mchu kilka dni ? Będę miał mech za kilka dni.

To mech nie przetrwa bez krewetek. Oczyszczają go z glonów. Jeśli nie będzie zagrożenie dla krewetek to nie widzę problemu.

 

Czy muszą mieć wodę bardzo napowietrzoną ?

No trzeba porządnie napowietrzniać. Ale to nie znaczy że trzeba kupować napowietrzniacza. Wystarczy właściwie ustawiony wylot z filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje ;) A jak szybko rosną te małe cuda ? To znaczy w jakim wieku osiągają swój największy rozmiar ? I czy mogę karmić je granulkami przeznaczonymi do karmienia wszystkich ryb akwariowych czy raczej kupić specjalny pokarm ? I co to ta spirulina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowe akwarium od około miesiąca, a w nim żwirek. Ziarno ma około 3-5 mm. Czy krewetki mogą taki mieć ? Wiem, że lepszy jest bardzo drobny żwirek albo piasek ale nie chciałbym na nowo wymieniać podłoża co wiązało by się z dojrzewaniem na nowo akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...