Jump to content

Jak ustawić co2 w akwarium 60L problem


Recommended Posts

Witam

 

Właśnie uruchomiłem swoją 1 bimbrownie :lol: .Mam jednak problem ja ustawić prawidłowo Co2 aby nie szkodziło rybą i dobrze zostało rozpuszczone w wodzie. Posiadam filtr zewnętrzny Tetra Tec Ex 700 wraz z deszczownicą.

Gdzie najlepiej umieścić dyfuzor z kostki lipowej i jak ustawić deszczownicę. Obecnie z boku akwarium mam zanurzoną w wodzie całkowicie deszczownicę skierowaną na boczną ściankę akwarium a po przeciwległej stronie umieszczony dyfuzor obok grzałki i rury zasysającej do filtru. Czy takie rozwiązanie jest ok zastanawiam się czy dyfuzora nie przenieść bardziej ku deszczownicy lub też zmienić jej kąt na inny. Na noc co2 jest podawane w mniejszej ilości i deszczownice przestawiam na powierzchnię wody aby dostarczyć więcej tlenu w nocy .1 Dnia w nocy o mało nie udusiłem ryb pozostawiając deszczownicę zanurzona w wodzie bez tlenu dla ryb . :shock:

 

Dziękuje za pomoc :kwiaty:

Link to comment
Share on other sites

Deszczownie umieść pod wodą i skieruj ją w górę. Dyfuzor umieszczamy jak najniżej akwarium możliwie jak najbliżej wylotu filtra.

 

Na noc co2 jest podawane w mniejszej ilości i deszczownice przestawiam na powierzchnię wody aby dostarczyć więcej tlenu w nocy .1 Dnia w nocy o mało nie udusiłem ryb pozostawiając deszczownicę zanurzona w wodzie bez tlenu dla ryb .

Na noc wyłączamy butle, bimbrownie itp. bo rośliny wtedy nie pobierają CO2 tylko O2. Więc ryby mają konkurencje oraz zbyt duża ilość CO2 może doprowadzić do śmierci ryb. W bimbrowni możesz zamontować zaworek regulujący przepływ powietrza z napowietrzniacza. W nocy wykręcasz pokrętło i już.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...