Skocz do zawartości

Nawozy


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałam, że JBL Ferropol jest dobry i właśnie dlatego zdecydowałam się go dzisiaj kupić.

Za 100 ml zapłaciłam 10,90 i jutro go zastosuje.

Działa m.in. tak (wg zapisów na butelce):

1.dostarcza roślinom żelaza, potasu, siarki i stabilnych pierwiastków śladowych, takich jak mangan, molibden, cynk, bor, kobalt i miedź w formie łatwo przyswajalnej dla roślin.

2.zapobiega objawom niedoborów lub je usuwa, jak np. niedobór żelaza lub potasu

3.redukuje rozwój alg poprzez optymalne przyczynianie sie do wzrostu roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo ferropol chciałabym go jutro zastosować, ale nie jestem pewna ile ml wlać bo słyszałam żeby na początku nie nawozić wg zaleceń tylko stopniowa zwiększać dawki.

według zaleceń producenta:

Zakładanie nowego akwarium, częściowa wymiana wody (tylko na ilość wymienianej wody) 10 ml na 40 l wody

cotygodniowe ponowne nawożenie 10 ml na 80 l

 

więc moje pytanie czy wlać tak z ok. 30 ml czy lepiej stopniowa przyzwyczajać rośliny do nawozu?

 

akwa 112l w trakcie dojrzewania ( zalane 19.06.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli glony nie urosną w przeciągu 1-2 tygodni daj znać,moim zdanie to oświetlenie musisz mieć wysokie co2 itp.

Takie torebeczki leżą u mnie przejechałem się na nich,jeśli będziesz je stosować to od bardzo małych dawek radzę uważać krasnorosty jak wejdą to pozamiatane.

Za bardzo coś to jest reklamowane a na fotach widać,że co najmniej jest 06 wata na litr ,widać to po odmianach roślin.

Dlaczego ten gość twierdzi,iż z górnej półki nawozy nie dadzą pożądanego efektu ,właśnie nie ma racji ja stosuję i mam piękne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...