Skocz do zawartości

340 - BW


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli będę kompletować obsadę do nowego akwa - 340l (120x57x50). Ma być biotop czarnych wód amerykańskich, ale temat traktuję dość luźno czyli odstępstwa mogą być. Wstępnie myślę:

 

- skalary ze dwie pary

- żałobniczki na ławicę

- kiryski spiżowe

- zbrojnik niebieski

- może jakiś potwór w stylu gibbusia, kiryśnika

- może jakieś pielęgniczki

 

To ile i czego żeby się nie żarło? A może jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a kosiarki ? Nie zapomniałaś o nich ? ;)

 

Ja bym to widział tak :

 

2 pary skalarów

25-30 tetr czarnych

10 kirysków spiżowych

2 zbrojniki ale musisz mieć na uwadze że będą zżerały ikrę skalarów i prawdopodobnie pielęgniczek jeśli planujesz je mieć

1+2 jakiejś ładnej apisto np. nisseni , pandurini

 

Potworków już bym nie wpuszczał, chyba że wszystkie ryby znajdą swoje miejsca parkę kiryśnika ale one znów będą objaday kiryski które mogą potem troszkę głodować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryśniki trzymam w 100x40 i czasami ich nie widać, więc te rybki nie warto nazywać potworami :)

 

Nie wiem, ale chyba kiryski nie wszystkie są z Czarnych Wód, a "zbrojnik niebieski" którego widzimy w hanldu to A. sp, to w ogóle w naturze nie występuje.

 

Proponuje tak - Skalar lub Skośnopręgie (Baniak bez pielęgnic, to nie baniak...)

Bystrzyki Czerwone lub Blyszczyki - coś w miare rzucającego się w oczy, rosnacego do ok. 5cm i odwracające uwagę od większych ryb (Skalary lub Skośne)

Na dno Kiryśniki - 2+1 + ew. coś z eLek, zarąbiesz dno patykami, więc ograniczysz trochę powierzchni dna dla dennych gadów, więc wystarczą Ci 3 ryby pływające przy dnie (Kiryśniki) + ryby z bardziej skrytym trybem życia (eLki).

 

Zrób ładne, typowe, 100% Czarne Wody, nie chciej żadnych odstępsw. :)

 

Powiem jeszcze jedno! Mało światła, słaby prąd wody, krasnale, liście i szyszki - To gwarancja zaje... Przepraszam, ładnego Black Waters :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skośnopręgie odpadają - są zbyt szarobure z wyglądu jak dla mnie.

Bystrzyki i błyszczyki oczywiście piękne, ale gorzej z ich dostępnością, tak samo eLek nigdy jeszcze nigdy nie spotkałam w okolicy. Więc żałobniczki albo inneski na ławicę.

W pierwszym poście podałam rybki, z którymi się spotkałam w sklepach. Kiryski już posiadam wystarczy dokupić.

 

Na razie skłaniam się bardziej ku obsadzie szczupaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary umaszczone "na dziko" nie są bardziej kolorowe od skośnych, a skośne mają piękne opalizujące łuski.

 

Dostępność to nie problem, zawsze jest PKS/ PKP. Popytaj w Discusie z Wawy lub na forach o zbrojnikach, tam znajdziesz mnóstwo ogłoszeń z eLkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary umaszczone "na dziko" nie są bardziej kolorowe od skośnych, a skośne mają piękne opalizujące łuski.

Pewnie zaraz mnie objedziesz, ale myślałam o skalarach albinosach koi :D Myślę, że jeszcze przyjdzie czas na inne duże pielęgnice, paleciaki, malawi itp. Na razie standardowo skalary.

 

A jak się mają skalary w stosunku do pielęgniczek? Np. kakadu, bo ramirezki to już nie BW o ile się nie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pielęgniczki bardziej wolą bardziej przejrzyste wody, choć w czarnych także żyją.

To tak, skalary będę na pierwszym planie, w głębi ławica żałobniczek, które szarościami podkreślają ganiające się kakadu. Bo bokach na korzeniach parka zbrojników, nadająca klimat. No i jako służba porządkowa, kiryski.

Tyle rybek powinno zrobić z tego baniaka piękne bw.

Cud, miód i orzeszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...