Skocz do zawartości

45l obsada


Rekomendowane odpowiedzi

DaNcZeSs

nie ma najmniejszego sensu dokupywać kolejnego gatunku rybki ławicowej (pomijając fakt ze 3 sztuki są bez sensu bo neonki są małe i nie wyglądają fajnie w takich małych grupach) w momencie gdy są już rybki które potrzebują towarzystwa pobratymców.

koniecznie trzeba dokupić danio (nie wiem ile bo nie wiem jakie to dokłądnie a danio różne rozmiary osiągają) i otoski.

mieczyki tak jak mowi danielek001, do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za dopowiedzi..Specjalnie niezbyt dobrze doradzacie? Bojownik czasem nie zabija jej rybek? :roll:

1 danio - źle. Danio to ryba stadna, więc conajmniej 5.

3 gupiki - ok

2 mieczyki weloniaste - źle. Rosną duże, więc te akwarium jest za małe dla nich. Skarłowacieją i mogą zdychać.

1 otosek - źle. Też trzeba mieć kilka.

 

To jeżeli chodzi o pierwszą obsadę. Ten ostatni post to rozumię, że to nowa obsada? Jeśli tak to:

gupiki,neonki, - ok

kiryski (dokup 2)

Lecz powiedz, czy kiryski są tego samego gatunku?

 

Krewetki potrzebują starannie przygotowanej, przefiltrowanej wody i nie można sobie pozwolić na odpuszczenie sobie podmiany wody bo to delikatne stworzenia i potrzebują idealnej wody.

 

Także na koniec.

Bojownik może zabijać Ci rybki, otosków ma być kilka, gupików już amsz 10 i neonków 10 co chyba już robi za tłoczno... :roll: Kirysy mogą być,o ile mi odpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, bo chyba małe zamieszanie zrobiłem:

- w 1 poście była pierwotna obsada ale mieczyki i bojownik i danio poszły do mojego 160l bo tam się źle miały.

- teraz jest tam tylko 1 samica bojownika, 1 otosek i 3 gupiki

- te kiryski, neonki i reszta gupików to tylko moje propozycje które właśnie chciałem skonsultować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć neonki, gupiki i kirysi..No ale po co 20? Wez moze z 6 takich i 6 takich a do tego 4-5 kirysków..Tylko pamiętaj, że muszą być tego samego gatunku, inaczej nie będą siebie postrzegały jako stado.. Ale skoro masz otoska,to może lepiej dokup do niego towarzyszy i odpuść sobie kiryski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...