Skocz do zawartości

krasnorosty?


wasacz18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej kupić z 2 glonojady niebieskie one tez zjadają glony... :?:

A i napisz jakie masz oświetlanie bo może za mocne i przez to masz glony no nie powiem bo nie wiem dokładnie jak byś pokazał foto na ok może bym bardziej wiedział wtedy co i jak i napisz jakie masz oświetlenie...

 

Lub zrób tak wyłap ryby do wiadra wyjmij roślinki do 2 wiadra wyjmij ślimaki żwirek itp. wymyj akwarium rośliny grzałkę żwirek i daj to od nowa mi kiedyś to samo się stało w 25l ale teraz mam 128l i naradzie jest ok niebawem będę miał niedługo pokrywę a potem rośliny to się okażę co i jak będzie się działo. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są krasnorosty i nie są tylko jednym rodzajem takim jakim ich znasz.

Są różne glony zaliczane do krasnorostów np:

-zielone glony pędzelkowate(Rhodophyta)

-brunatne glony pędzelkowate najbardziej polularne

-długie glony pędzelkowate

To jest przykład krasnorostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc co to może być?

Na 100% glon. Ale jaki to nie wiem. Może Compsopogon. Albo faktycznie krasnorost Szantrasja.

Przyznaję wprowadziłem zamieszanie.

 

Zwiększenie kilkukrotne "CO2 w płynie" (x4) ogranicza rozwój krasnorostów.

Zainwestuj w bakterie, które stabilizują zbiornik. Polecam Microbe Lift Special Blend, sam używam.

 

Podejrzewam, że masz niewydajną filtrację.

Jaki zbiornik i jaki filtr posiadasz?

Kiedy był ostatnio czyszczony i w jaki sposób to zrobiłeś?

 

Po instalacji dodatkowego oświetlenia mogą zaatakować glony zielone. Niedobór światła zaś sprzyja krasnorostom i okrzemkom.

Jakie masz oświetlenie?

Czy jakieś pędzle, brody porastają wylot filtra, lub inne miejsca o silniejszym przepływie wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnorosty to bardzo wredne glony,walka z nimi jest bardzo ciężka.

Jeżeli już u ciebie zaczęły wykwitać to znaczy ze będą zajmować coraz większe przestrzenie.Aby zacząć z nimi walkę na początek trzeba zwalczyć przyczyny ich powstawania(zbyt duży ruch wody w akwarium,zła filtracja wody,duże skoki parametrów wody).Tema nie jest łatwy,lecz już wiele razy był poruszany na tym forum,sam pisałem kilka postów na ten temat.CO ja radzę

-usunąć mechaniczne najbardziej zarażone rośliny,wyczyścić miejsca gdzie się pokazują

-zadbać o czystość wody(dobra filtrację) i delikatny ruch wody

-zastosować zielona herbatę + Carbo w płynie(3x dawkę zalecaną na początek )

-podmiana wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...