Skocz do zawartości

[45l]


tomek1313121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się zapytać jaka będzie lepsza obsada mojego zbiornika 45l wym. 50x30x30

W akwarium będę miał krewetki na początku pewnie RC.

A z rybek bym chciał

- małą ławicę z rasbora maculata

- harem bojowników 1+(2-3) lub pielęgniczki kaukadu 1+(2-3) lub pielęgniczki ramizera 1+1

Bojowniki z tego co wiem potrzebują pokrywy a ja bym wolał akwarium odkryte.

Czy reszta rybek potrzebuję pokrywę?

Co się może stać bojownikom bez pokrywy?

Ile sztuk proponowali byście do takiego akwa razbor ?

Jestem początkującym akwarystą więc chciał bym rybki łatwe w hodowli i w rozmnażaniu.

Pytania powinienem zadać w innym dziale, ale nie chciałem zaśmiecać forum, jednak jeżeli moderator uważa inaczej proszę przenieść do odpowiedniego działu.

 

mandy29: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- małą ławicę z rasbora maculata

- harem bojowników 1+(2-3) lub pielęgniczki kaukadu 1+(2-3) lub pielęgniczki ramizera 1+1

Razbora maculata z tak dużymi rybami - błąd.

Co więcej harem bojków się nie zmieści w takim akwa, a na te pielęgniczki to już w ogóle.

 

bojowniki z tego co wiem potrzebują pokrywy a ja bym wolał akwarium odkryte

co się może stac bojownikom bez pokrywy?

Wszystkie labiryntowate potrzebują praktycznie taką samą temperaturę powietrza na akwa jaką w akwa. Dlaczego? Żeby nie przeziębiły sobie labiryntu. A pokrywa daje możliwość takiej temperatury. Ponadto zapobiega wyskakiwaniu z akwa zresztą tak jak u wszystkich ryb.

 

czy reszta rybek potrzebuję pokrywe?

Tak jak wyżej nie potrzeba pozostałym rybom ale zapobiega wyskakiwaniu.

 

ile sztuk proponowali byście do takiego akwa razbor ?

Samych tych razbor może być chyba nawet 14 szt.

 

jestem początkującym akwarystą więc chciał bym rybki łatwe w hodow* i w rozmnażaniu

viewtopic.php?f=39&t=19607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak na forum głownie bojownikowym napisane jest ze dla haremu bojowników min to 40l,dlatego w mym akwarium będzie

harem bojków 1+2

krewetki RC początkowo 4-6 sztuk

 

Co dodali byście do do obsady, jestem otwarty na wszystkie propozycje?

 

 

Pisownia.Mandy29 wyraźnie dała Ci do zrozumienia co jest nie tak z Twoją pisownią.Nie poskutkowało.W takim razie ode mnie nagroda.Otrzymujesz ostrzeżenie.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...