Skocz do zawartości

[45l] lub [60l] Dylemat.


anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyznam się ze moja wiedza o rybkach jest mała :) jednak zawsze mi się podobały, dlatego postanowiłem założyć swoje pierwsze akwarium. Mam nadzieje, że mi w tym pomożecie :)

 

Zastanawiam się czy kupić 45l akwarium czy 60l, myślę że decyzja padnie jak zobaczę co do nich będę mógł włożyć

 

więc tak, planuje czarne podłoże i czarne tło zewnętrzne, akwarium będzie z przykryciem, naświetlenie i wszystko co będzie potrzebne dostosuje do rybek :)

 

co powiecie o takiej obsadzie:

 

 

8-10 neonków inessa

Bojowniki (parka? chciałbym jak najwięcej :P)

x? otoski

 

I teraz pytanie czy taka obsada może być w 45l ? czy konieczne 60l ? Jeżeli 60l to coś jeszcze można dołożyć ??

 

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością bierz 60l rybkom będzie wygodniej :D .Jeżeli masz zamiar brać bojowniki to jak na razie kup sobie samca i samice,po nie warz dwa samce w akwarium równa się walka o samice i nie tylko samce mogą po prostu się pozabijać a tego raczej nie chcesz .Jeżeli chodzi o Otoski to kup sobie na razie z 6x.Zawsze jak chcesz możesz sobie kupić więcej neonów będzie ładniej.Daj jakieś fajne roślinki jakieś korzeń i pięknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 zielonych tak ??

 

bojownik musi zostać :) mogę mieć w swoim akwarium czerwonego ?? Strasznie mi sie ta ryba podoba.

 

Wezmę jednak chyba 6 kirysków panda i zrobię jasne piaszczyste podłoże

 

Ostatecznie:

 

12/13 Neonków zielonych

1+2 bojowniki

6 kirysków panda

 

Co wy na to ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, żeby oszczędzić nam pytań i niepotrzebnych błędów : viewtopic.php?f=43&t=6354

 

Z roślin pewnie będziesz miała standard, więc : viewtopic.php?f=5&t=9355

 

Resztę masz powyżej. ;)

 

Podłoża raczej nie mieszaj.

Bazalt, ciemny lub jasny piasek. Może być nawet grubsza granulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, żeby oszczędzić nam pytań i niepotrzebnych błędów : viewtopic.php?f=43&t=6354

 

Z roślin pewnie będziesz miała standard, więc : viewtopic.php?f=5&t=9355

 

Resztę masz powyżej. ;)

 

Podłoża raczej nie mieszaj.

Bazalt, ciemny lub jasny piasek. Może być nawet grubsza granulacja.

Co to ma do tematu? :P

No obsada dobra ;)

Pzdr nie zapomnij poczekać 2tyg :P

Miłego zakładania akwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że otoski lepsze... dno będę po prostu samemu częściej czyścić. Jeszcze się zastanowię. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Tu nie ma lepsze/gorsze. Weź co wolisz.

 

To że ryby "czyszczą" dno, to jeden z większych akwarystycznych mitów. Przy prawidłowym karmieniu, pokarm nie zalega na dnie. Kiryski odchodów nie jedzą. Zatem co mają czyścić? Akwarysty i odmulania nie zastąpią.

Z otosami na glony też jest podobnie. W prawidłowo prowadzonym baniaku, glonów nie będzie.

 

Nie ma konieczności posiadania jakiejś "ekipy czyszczącej", nawet jeśli w jakimś stopniu może ona czasem pomagać. To że takie ryby są niezbędne, jest zakorzenione jeszcze w latach 80tych i 90tych gdzie niezbędnym elementem każdego akwarium był "glonojad".

 

Także weź - co Ci się bardziej podoba. Nie ma różnicy czy kiryski, czy otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowym świetle i podstawowych roślinach, to nie jest konieczne.

 

Jak dołożysz światła i weźmiesz się za bardziej wymagającą sałatę, to wtedy będzie konieczne, tak samo jak konkretne nawożenie baniaka.

 

Koszty - patrzysz na zestawy z butlą itd. Dwie alternatywy - bimbrownia i EC. W tak małym zbiorniku sprawia się to równie dobrze, a koszty śmiesznie niskie w porównaniu z typowym zestawem. Bimbrownia która działa 2 tyg to ile - 5zł może maksymalnie. EC też tanio wychodzi. Jednak z tym jest trochę zabawy, butle podłączasz i masz spokój. Raz na pół roku tylko dobijesz CO2 i tyle, bimbrownie co ten tydzień/dwa robi się na nowo, a EC musisz codziennie podawać włosnoręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie temat jak zrobić własną bimbrownie i chyba nawet na początku sobie ja założę, wiem też że światło musi byc odpowiednie :)

 

Słuchajcie do tego zestawu mogę dołożyć jakieś krewetki ??

 

12/13 Neonków zielonych

1+2 bojowniki

6 kirysków panda

 

I takie pytanie... Neony lubią czarne podłoże, natomiast kiryski panda białe piaszczyste tak ? :) Może jakieś propozycje zmiany tych neonów na jakieś inne stadtko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...