Jump to content

Ogonek molinezji dziwnie sie łuszczy!


Recommended Posts

Ostatnio dziwne rzeczy się dzieją z moim akwarium i szukam różnych podpowiedzi bo akwarium mam od miesiąca i moja wiedza nie jest zbyt rozległa na ten temat. Zauważyłem ze ogonek molinezji białej zaczął się łuszczyć i bardzo dużo czasu spędza przy lustrze wody. Sprzedawca w zoologicznym kazał wlać mi do akwarium lek ichtio firmy tropical. Czy wiecie może co to może być (to na tym ogonku) i czy mogę wlać ten lek bezpośrednio do akwarium czy lepiej wyłowić rybę bo boje się ze może zaszkodzić to innym rybkom.

 

Gost: Pisownia.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej wstaw zdjęcie tej molinezji, będzie wtedy łatwiej pomóc. Skoro piszesz, że nie za bardzo znasz się na akwarystyce pewnie popełniłeś jakiś błąd. Akwarium odstało 3 tygodnie zanim wpuściłeś rybki? Filtr chodzi 24 h na dobę?Jeśli nie to może to być przyczyną problemu.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio dziwne rzeczy sie dzieją z moim akwarium i szukam różnych podpowiedzi bo akwarium mam od miesiaca i moja wiedza nie jest zbyt rozległa na ten temat. Zauważyłem ze ogonek molinezji białej zaczął sie łuszczyc i bardzo dużo czasu spędza przy lustrze wody. Sprzedawca w zoologicznym kazał wlać mi do akwarium lek ichtio firmy tropical. Czy wiecie może co to może być (to na tym ogonku) i czy mogę wlać ten lek bezpośrednio do akwarium czy lepiej wyłowić rybę bo boje sie ze może zaszkodzic to innym rybkom

Masz napowietrzacz ? możliwe że brakuje jej tlenu lub złe parametry wody. Lub przyducha..., jaką masz temperaturę. Podaj wszystko o zbiorniku a także o ozdobach jakie masz..

 

kurde coś czuje, ze to filtr może być przyczyna, bo na noc wyłączałem

 

Ps: Niestety molinezji już nie zrobię zdjecia

Pamiętaj, filtr musi działać 24/7. Cały czas ma być włączony.

 

Robiłeś testy wody ? Jak tak podaj wszystko...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...