Skocz do zawartości

[126] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak 126 litrów 80x35x45

 

Podłoże: Ziemia + Czarny żwir

Filtracja: Aquael fun2 + JBL e700

Grzałka 100w

Oświetlenie 2x20w sun glo + aqua glo

Tło - czarny bristol

Ozdoby - Korzenie, tyczki bambusowe

 

Obsada

 

8x Brzanka Sumatrzańska

12x Brzanka Mszysta

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz czekać aż zarośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie lubię baniaczków z pionowo ustawionymi kijaszkami i innymi rzeczami, bo zazwyczaj wygląda to mega nienaturalnie. U Ciebie, ten bambus nawet fajnie wygląda, fajnie się to komponuje i pomysł na duży plus. Jednak osobiście usunąłbym kilka łodyg, co za dużo to nie zdrowo. :P

 

Baniak klimatyczny, obsada też patrząc na te wszystkie neonaria nie standardowa, ale za nazwę "Tetrazona" zje Cie Rafi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na te bambusy mech !!! będzie super :shock:

Nie wykluczam :-)

Świetne akwa ale mam jedną uwagę czy trochę nie za dużo brzanek?

Dziękuję.

Czy za dużo? Pomyślałem, że niekoniecznie wszystkie ryby dożyją swoich maksymalnych rozmiarów (chociaż fajne by było).

Zwykle nie lubię baniaczków z pionowo ustawionymi kijaszkami i innymi rzeczami, bo zazwyczaj wygląda to mega nienaturalnie. U Ciebie, ten bambus nawet fajnie wygląda, fajnie się to komponuje i pomysł na duży plus. Jednak osobiście usunąłbym kilka łodyg, co za dużo to nie zdrowo. :P

 

Dzięki :-) Zobaczę jak nieco bardziej zarośnie. Mam jeszcze tych tyczek 3x tyle (w zapasie ;-) )

Baniak klimatyczny, obsada też patrząc na te wszystkie neonaria nie standardowa, ale za nazwę "Tetrazona" zje Cie Rafi. :P

A dlaczego za nazwę mnie ktoś zje? :roll:

Akwarium super tylko te kije bambusa nie potrzebne tak ogólnie daje 5/10 na te kije bambusa przydało by się jakieś mchy lub nawet wgłębkę wodna ale jako klimat to super .

:-)

Dlaczego niepotrzebne ? Nie wiem czy będę na nie coś dawał - czas pokaże.

Więc pozytywnie ;) bambusy mi się podobają jak są a nie podobają mi się chyba są to żabienice nie ten biotop lepiej daj zwartki ;)

Na chwilę obecną - żadnych zmian (im więcej kopię w zbiornikach tym gorzej na tym wychodzę.

Żabienice nie ten biotop, ale co tam (byle rosły).

Mi też się podoba ale bym nieco nieregularniej porozkładał bambusy, dodatkowo zostawiając je tylko na połowie akwarium.

Myślałem o połowie, ale jakoś tak wyszło

Kolejny baniaczek z brzankami - tak trzymać :D

Pomysł z bambusami super.

Mi tu brakuje trzeciego planu.

Thx :-)

A trzeci plan - oczywiście będzie.

akwarium ładne daje 10/10

ja w moim akwarium też mam bambusy ale nie wyglądają tak ciekawie jak w twoim .

I jeszcze raz dziękuję.

 

Bardzo mi miło bo jakże motywujące są pozytywne opinie :)

 

Jak chce niech tak czy zrobi z reszta to jego akwarium nie nasze co do prawdy jakieś cieniolubne roślinki by ci się przydały jak coś podaje kilka był już temat o nich tu: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=9355

Link się przyda - dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za nazwę mnie ktoś zje? :roll:

Puntius/Capoeta/Barbus Tetrazona - to o ile się orientuję nie poprawna nazwa, mimo że funkcjonuje w wielu źródłach. Nie wiem czy wynika to ze zmian w nazewnictwie czy błędnej klasyfikacji, czy coś - nie wgłębiałem się w to. Ponoć to Puntius Anchisporus. A dlatego Rafi - bo nie raz ludzi na tym poprawiał, a tutaj masz to w nazwie baniaka. ;)

 

Jeszcze w ramach komentowania baniaka. Ten zbiornik i kilka innych "brzankariów" które pojawiły się ostatnio, przekonują mnie żeby wrócić do tych ryb. Muszę się tylko pozbyć części obecnej obsady i też zrobię brzankarium, tylko trochę w innych klimatach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi - bo nie raz ludzi na tym poprawiał, a tutaj masz to w nazwie baniaka. ;)

:mrgreen:

 

Na razie i tak wszyscy stosują nazwy tetrazona bo to już jest przyjęte i raczej nie zmieni się u tak popularnej ryby. Dlatego zawsze piszę "sumatry" w cudzysłowie. Tu link do odróżnienia:

http://www.israquarium.co.il/ru/Article ... porus.html

 

EDIT:

Ale ja się tu wymądżyłem a nie pochwaliłem baniaczka. Oczywiście cudne. Szczególnie mi się podoba niezbyt intensywne światła, które świecie tylko w środku baniaka. Ciekawy i bardzo naturalny efekt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...