Jump to content
Sign in to follow this  
robak_bdg

Krewetki

Recommended Posts

Witam!

Zauważyłem że moja krewetka white pearl nosi jajeczka. Już miała je pod brzuchem. Kilka dni później zauważyłem że już niema jajeczek. I moje pytanie. Po jakim czasie mogę zauważyć młode krewetki?

Już je możesz zobaczyć tylko się mocno przyjżyj. Ponieważ małe krewetki mają zaledwie 2mm-3mm.

Wiesz, ja moje red cherry malutkie zauważyłem 1 malusieńką krewetkę dopiero po tygodniu;),a po 3 tygodniach okazało się,że jest ich ok.20.

mod.-Pisownia!

No ona chyba te jajeczka rzuciła tak półtora tygodnia temu. A jeszcze żadnej nie zauważyłem :cry:

Czy jest możliwe że zjadły je gupiki?

hallo

Zagadnienie jest bardziej skomplikowane niż się może wydawać. Krewetka mogła wyrzucić jajka niezapłodnione, mogła je wszystkie wyrzucić jeśli została "wystraszona", mogła zrzucić wylinkę i wraz z nią jajka, albo najzwyczajniej w świecie mogły się maluchy wykluć i biegaj gdzieś cichutko po baniaku. Nie wnikamy w destrukcyjny wpływ rybek.

Aha, to już chyba wszystko jasne. Wylinkę te krewecie miały niedawno.

hi ho

Krewetki przechodzą wylinkę z kilku powodów, jednym z nich jest zmiana warunków wodnych. Jeśli zrobiłeś zbyt dużą podmianę możesz się liczyć z tym że na tyle warunki wodne zostały zmienione iż wywoła to wylinkę u krewetek. W swoich krewetkariach robię podmiany raz w tygodniu po 25% wody, nie zdazyło mi się jeszcze wywołać taką podmianą masowych wylinek.

Ja w swoim akwarium ciężko zauważam dorosłe krewetki chodź jest ich gdzieś około 20 a co dopiero maluchy.

Poczekaj jeszcze może się pokarzą.

Jeeest! Są młode.

Dzisiaj czyściłem filtr włożyłem go do miski otworzyłem wypadło pełno śmieci, oglądałem dno miski i zauważyłem jedną malutką krewetkę. Włożyłem ją do akwa, w którym później zauważyłem 4następne młode :D:D:D

Fajnie, ale co ten temat robi w dziale "Rozmnażanie Rybek"? // Atreyu

Sign in to follow this