Skocz do zawartości

Oświetlenie a rośliny


Rekomendowane odpowiedzi

To przecież oczywiste ze ten Pan ma oświetlenie specjalistyczne( jedna z świetlówek imituje światło podczerwone i daje to taki efekt,najczęściej stosowana do wspomagania rozwoju roślin)Sam taką mam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego te rośliny na tym filmiku są czerwone skoro trzeba minimum 0,5W/L a w akwarium jest ciemno?

 

Może wyłączył część oświetlenia. Autor podaje informację, że jest to High-Tech, więc prawdopodobnie nawozi, podaje CO2 i ma więcej niż 0,5W/l.

 

To przecież oczywiste ze ten Pan ma oświetlenie specjalistyczne( jedna z świetlówek imituje światło podczerwone i daje to taki efekt,najczęściej stosowana do wspomagania rozwoju roślin)Sam taką mam :).

Skąd taki oczywisty wniosek? Na YT nie ma informacji o świetlówkach, mocy, barwie itd.

Stosowanie świetlówek wspomagających wzrost roślin nie jest substytutem intensywności oświetlenia. Ponadto nie zaleca się stosowania wyłącznie takich świetlówek, ale w kombinacji ze "zwykłymi" dziennymi, w przeciwnym wypadku należy oczekiwać inwazji glonów. Jest to napisane na opakowaniach tych "specjalistycznych" świetlówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki oczywisty wniosek? Na YT nie ma informacji o świetlówkach, mocy, barwie itd.

Stosowanie świetlówek wspomagających wzrost roślin nie jest substytutem intensywności oświetlenia. Ponadto nie zaleca się stosowania wyłącznie takich świetlówek, ale w kombinacji ze "zwykłymi" dziennymi, w przeciwnym wypadku należy oczekiwać inwazji glonów. Jest to napisane na opakowaniach tych "specjalistycznych" świetlówek.

 

Z doświadczenia drogi kolego, gdyż sam używam takiej świetlówki i jak się tylko ona świeci to jest taki efekt jak na tym filmiku,już po kolorze "dna" wywnioskowałem iż ten Pan musi używać takiej świetlówki takiego używać.

 

A co do kosztów takiej świetlówki to jeszcze zależy od jej mocy i firmy, na allegro jest sporo takich świetlówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia drogi kolego, gdyż sam używam takiej świetlówki i jak się tylko ona świeci to jest taki efekt jak na tym filmiku,już po kolorze "dna" wywnioskowałem iż ten Pan musi używać takiej świetlówki takiego używać.

 

No jeśli po kolorze dna, to co innego. :mrgreen: Gratuluję wprawnego oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli po kolorze dna, to co innego. :mrgreen: Gratuluję wprawnego oka.

Po prostu używam takiej świetlówki jako trzeciej i jak włączę ją samą to mam taki efekt.

Nie wypowiadałbym się jeżeli bym nie miał o tym "zielonego" pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

co do świetlówek używam zwykłe budowlane i nie mam glonów to chodzi o moc ile dasz a widmo to jest napędzanie interesu .

Jakość i ilość światła nie jest wyznacznikiem braku glonów. No chyba, że masz poniżej 0,3W. Widmo jest ważne bo nie przy każdym roślina będzie rosnąć. Spróbuj wyhodować coś przy świetle niewidzialnym dla roślin ? Dla fotosyntezy jest potrzebne konkretne widmo.

 

Opowiadasz bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...