Skocz do zawartości

Fotografia (zachody słońca, natura itp) :)


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze kroki w fotografowaniu moich kulinarnych podbojów. Nie wiem dlaczego tak długo z tym zwlekałem, to świetna zabawa! Najpierw trzeba upichcić, później zaaranżować stół, pocykać fotek, a na koniec jemy! Wszystko co dobre w jednym zajęciu :D

Tu dzisiejszy biszkopt do jutrzejszego tortu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorki trochę za duży bałagan na stole.

Może warto było by użyć jednolitego tła?

 

...może bardziej pastelowo i mniejsza przysłona.

Też jestem za. Ustaw aparat na priorytet przysłony a nie czasu (zależy Ci na głębi ostrości). Przysłona rzędu f-8/f-10 pozwoliła by uzyskać większą głębię. 1/60sek też utrzymasz. ISO w C450 na poziomie 800 jest jak najbardziej akceptowalne. ;)

 

Baaardzo smakowicie. Piszę się na gotowy tort. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło jednolite nie zawsze do kulinariów! Nie rozumiem tylko parapetu(?) w kadrze przynajmniej to co zasłoniłeś. Nie rozumiem wina i korkociągu przy torcie, kawa/kakao lepiej wyglądają jak się je robi z wody destylowanej ;) Jeszcze generalnie kwiaty jeżeli nie są jadalne to też ich raczej nie dokładamy bezpośrednio na potrawę. Więcej źródeł światła i do zabawy! Masz to co najważniejsze - chęci do pieczenia :D Reszta to kwestia treningu. Początek baaardzo dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze. Zgadza się.

Jeśli chodzi o moją opinię subiektywną, to właśnie tak bym zrobił (i tak właśnie robię).

Moja rada jest taka, jeśli nie zależy Yorkiemu na czasach (fotografia statyczna) to albo priorytet przysłony (i korygowanie ekspozycji), albo nastawy manualne. O ISO w puszcze Canon 450D napisałem. Jeśli nie masz statywu to z czasami 1/60sek też sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :)

Wszystkie zdjęcia cykam z ręki bo statywu się nie dorobiłem(i pewnie nie dorobię) :P

Zresztą nie traktuję tego jakoś super profesjonalnie. Liczy się zabawa. Dzisiaj np. wykończyłem torcik i przy robieniu zdjęć mogłem już się nim zażerać. Fakt, że później długo sprzątałem bo nasączyłem go śliwowicą, a i dodałem robione na szybko powidła śliwkowe właśnie z owoców z nalewki, więc ma kopa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja tą fotografię zamieściłem troszkę "pod Ciebie". ;)

Krótka historia "fotki". Miałem nieukrywaną przyjemność być na koncercie nieistniejącej bluesrockowej kapelki. Na scenie światła były ciekawe, jednak doświetlenie sceny marne. Ciężko było coś "ustrzelić". Tak więc pomyślałem, że wykorzystam światła ze sceny. I tak powstała ta fotografia: rząd gitar w stojaku, światło od tyłu zaznaczające jedynie kontury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...