Skocz do zawartości

Fotografia (zachody słońca, natura itp) :)


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yorki, mi też fotografie się podobają. Lubię zdecydowaną głębię. Albo małą albo dużą. ;)

Troszkę dziwnie to brzmi, ale chodzi mi o to, że albo wszystko ostre, albo tylko kontrastująco jakiś szczegół. Ale jak poprzednio, zdecydowanie łatwiej będzie Ci to uzyskać, jeśli przejdziesz na nastawy manualne, albo na priorytet przysłony (aperture priority - Av).

Torcik i pierwsze śniadanie bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do owsianki to nie mam nic przeciwko, a wracając do zdjęć to:

śniadanie 2.1

naczynie jest brudne powyżej owsianki, łyżka jest a mogło jej nie być, mało światła w owsiance. Dobry byłby nawet kawałek styropianu do odbicia światła z okna, brzydkie odbicia w naczyniu (pewnie jakieś graty na stole) niechlujnie zagięta serwetka pod deską

 

śnaidanie 2.2

naczynie to wiadomo (szczególnie miejsce łączenia rączki z garnkiem), brudna łyżka (warto wypolerować), nieskontrolowane światło na rancie oraz łyżce

 

PS. Staraj się, aby zdjęcia z jednej kompozycji miały tą samą temp. barwową, nasycenie, kontrast itp. Zabrakło tego i na torcie i na naleśnikach/racuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na fotografii poniżej jest helios (szkło stosowane w nowszych zenitach ale ma słabszą rozdzielczość), ale całość prezentuje się mniej więcej tak:

 

Dołączona grafika

 

Industara przedstawiłem powyżej. Za matrycę robi NX1000 (aps-c w bezlusterkowcu - sprzęt małżonki) + przejście. Czyli reasumując: NX1000 + INDUSTAR 50-2 + mieszek makro + adapter NX/M42. Czyli makro "zdzjełano w zsrr". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Aby podpiąć obiektyw od strony bagnetu musisz mieć wymienną optykę w body i odpowiedni adapter. Twój aparat nie posiada gwintu do filtrów tak więc i odwrotne mocowanie też odpada. Jedynie co, to możesz nabyć redukcje zakładaną zamiast osłony przeciwsłonecznej (tulipana) a z drugiej strony będziesz miał gwint 58mm.

http://www.systembank.pl/produkt,1695,2017.html

Wtedy jakiś lekki konwerter makro. Nie bardzo mi się to widzi, ale to jedyna możliwość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...