Skocz do zawartości

MFC firmy Tropical na ospe Rybią POMOC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stosował ktoś z was Ten preparat na ospę rybią?? zauważyłem białe plamki na kilku molinezjach... Podniosłem na kilka dni temperaturę.. ale niezbyt to pomogło.. bo kilka ryb padło postanowiłem zastosować MFC Tropicala (bo akurat to mam pod ręką) tylko ze "instrukcja jest mało zrozumiała zacytuje:

"W akwarium ogólnym kąpiel długotrwała (7-14dni) 10ml/100L wody Stężenie preparatu w akwarium należy uzupełniać aż do momentu całkowitego zwalczenia kulorzęska Temperatura kąpieli 27-30st C"

 

Co mam rozumieć pod pojęciem Stężenie preparatu w akwarium należy uzupełniać aż do momentu całkowitego zwalczenia kulorzęska??

 

Co ile dni i ile?? Dodam ze wczoraj wieczorem postanowiłem go zastosować... Do teraz brak ofiar śmiertelnych...

 

dodam skład jeszcze MFC w 100ml dla specjalistów może coś wam to powie:

- błękit metylenowy 38mg

- zieleń malachitowa (szczawian) 38mg

- formaldehyd 36%-38% 5ml

 

Kulorzesek pojawił sie w akwa 60L wlałem więc 6ml. woda owszem sie zabarwiła na niebiesko lekko. Dziś jest juz czysta intensywnie oczywiscie napowietrzam... Ryby nadal są "nakrapiane" ale nie padają czesto siedzą nieruchomo na dnie lub przy powierzchni... woda mam 29st C

 

Kiedy ewentualnie wg was powinienem dodać MFC i ile??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja używałem Costapur Sery ale jak mogę poradzić podmień wodę tak jak zwykle w 2 dniu od podania i uzupełnij preparat o ilość zmienionej wody. I troszkę cierpliwości jak kazda choroba potrzebuje czasu aby zniknąć. Po ok. 4-5 dniach powinno być juz wszystko ok. Najlepiej podmień wodę wieczorkiem z dodatkiem leku tak aby już nie świecić światła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja używałem Costapur Sery ale jak mogę poradzić podmień wodę tak jak zwykle w 2 dniu od podania i uzupełnij preparat o ilość zmienionej wody. I troszkę cierpliwości jak kazda choroba potrzebuje czasu aby zniknąć. Po ok. 4-5 dniach powinno być juz wszystko ok. Najlepiej podmień wodę wieczorkiem z dodatkiem leku tak aby już nie świecić światła.

Pozdrawiam.

 

ile podmienić 20% czy troszkę wiecej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...