Skocz do zawartości

Gatunki australijskich krewetek ???


florysta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektórzy wiedzą planowałem Tanganikę lecz ostatnio pojawiła się okazja zakupu filtra RO po bardzo atrakcyjnej cenie ,więc wpadłem na pomyśl założenie australijskiego akwarium roślinnego.Filtra RO jeszcze nie kupiłem ,ale zastanawiam się co mógłbym dać do tego akwarium poza modrookami(pseudomugil sp.)-mam na myśli krewetki z australii :zamieszany: , i gdzie w ogóle mógłbym je kupić? :zamieszany: :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że rośliny i parametry wody będą właściwe.

Co się tyczy krewetek-przewertowałem co najmniej 15 anglojęzycznych stron i wychodzi na to że jednak są,ale czy na pewno z australii-to chciałem zwerywikować dzięki krewetkoznawcom z naszego forum.Na owych stronach pojawiły się następujące gatunki krewetek:

Caridina confusa - False Zebra Shrimp

Caridina celebensis

Caridina gracilirostris - Slender-beaked Caridina (Caridina sp. Gulf 1?)

Caridina indistincta – Indistinct Caridina

Caridina longirostris - Longbeak Caridina

Caridina serratirostris - Spiny-beaked Caridina

Caridina sp. D

Caridina sp. E

Caridina sp. Gulf 1

Caridina sp. LE

Caridina sp. NT 1

Caridina sp. NT 2

Caridina sp. (NT nilotica) - Common Caridina

Caridina sp. WA-1

Caridina sp. WA-2

Caridina sp. WA-3

Caridina sp. WA-4-North Australian Chameleon shrimp

Caridina spelunca

Caridina spinula - McIlwraith Range Caridina

Caridina thermophila

Caridina typus - Typical Caridina

Caridina zebra - Zebra Shrimp

Caridinides wilkinsi

Australatya striolata

Paratya australiensis

Parisia gracilis

Parisia unguis

Pycnisia bunyip

Pycnisia raptor

Stygiocaris lancifera

Stygiocaris stylifera

Kakaducaris glabra

Leptopalaemon gagadjui

 

Które z tych kreweci są choć przy niewielkim łudzie szćżęścia dostępne w Polsce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, przynajmniej niektóre wyglądają jak gatunki z Australii. Jednak ze strony czysto praktycznej, jak chodzi o dostępność...

 

Da się kupić przy szczęściu i jak wie gdzie się szukać jakieś bardzo rzadkie zbrojniki L-ki - niektóre po setki złotych za sztukę, da się kupić rasowe odmiany, czy to żyworódek, czy palet, da się kupić pielęgnice F1, albo nawet F0 bezpośrednio ze środowiska naturalnego jak ma się wyjątkowo gruby portfel, da się kupić na giełdach masę ryb i innych zwierząt akwarystycznych nie dostępnych w powszechnej sprzedaży...ale australijskie krewety - pierwsze słyszę. W sklepach - zapomnij, na giełdach - też nie widzę szans, jakbyś trafił na jakiegoś pasjonata - może, ale w tej chwili szansa na takie krewetki z mojego punktu widzenia to jak wygrana w totka.

 

PS: Przeglądając zagraniczne fora, trafiłem na fajny spis roślin australijskich, może się przyda:

http://www.aquagreen.com.au/catalog.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...