Jump to content

Otwory w dnie + EX700

michallodz
 Share

Recommended Posts

Siema

Chcę zamówić sobie mały zbiorniczek ale ponieważ będzie ciasno to chcę od razu zamówić u szklarza wywiercenie w dnie otworów. Ale nie chcę budować sumpa tylko podłączyć pod to mojego EX700. Macie jakiś pomysł jakie złącza zastosować w szkle tak żebym od dołu mógł podłączyć jakoś seryjne węże 12mm(chyba)??

Podłączenie od środka to mniejszy problem bo nie musi być takie szczelne ;)

Pozdr

• Administrator

Dla mnie chybiony pomysł. Wolałbym dac w jednym rogu i wlot i wylot.

Z wierceniem w szkle to pikuś, ale musiałbyś wtedy kleić komin. Inaczej to nie ma sensu. W taki akwa komin?

łomatko :shock:

Do małego akwa to rzeczywiście nieopłacalny interes. Niby dla chcącego nic trudnego. Ale mam jedno pytanie ; ) Będzie Ci się chciało odłączać takie rurki w celu ich wyczyszczenia ?

Jak dla mnie duże ryzyko, za drogo i nie będzie wcale bardziej efektywniejsze od normalnego ułożenia rurek.

Jeżeli chcesz żeby nie było widać rurek to zamiast wiercenia otworów kup jakieś szklane rurki do filtrów albo wykonaj takie sam.

Jakbyś chciał więcej inf na temat wykonania DIY takich rurek to wyślę ci linka na PW.

Po 1 nie taki mały po 2 tam jest ciasno i jeśli wstawię zbiornik w tą wnękę to węże będę musiał dać od przodu a tego nie chcę więc proszę tylko o konkretne odpowiedzi na moje pytanie a nie dywagacje czy warto czy chcę czy nie