Skocz do zawartości

Prętnik i co oprócz tego ?!


lesiu681
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prętniki karłowate trzyma się w haremach czyli jeden samiec na 2-3 samice. Do tego możesz dobrać wiele ładnych rybek. Napisz jakie Ci się podobają. Chciałbyś rybki stadne czy trzymane parami? Powiedz coś więcej o Twoich upodobaniach, bo w 200 l to już można poszaleć z obsadą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się właśnie prętniki wszystkiego rodzaju i nie chciałbym "nawalić" dziwnych rybek tylko takich które żyłyby w symbiozie z prętnikami . Obecnie mam 3 dorosłe zebry które ciągle się rozmnażają w związku z czym przeganiają wszystko co się zbliży do gniazda , oprócz tego 3 dość duże skalary tak na oko po 12 cm wysokości kilka neonek 2 kardynałki 2 kiryski 2 glonojady i 1 bocja siatkowana . Kiryski , glonusie i bocja zostają a co do reszty nie jestem pewien :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski to ryby stadne więc dokup tak żeby było ich 6 lub więcej, tylko tego samego gatunku. Bocja siatkowana to gatunek ławicowy, więc od 10 sztuk w górę, tylko nie wiem czy nie za dużo by ich było, ponieważ tak jak kiryski są to rybki żerujące na dnie.

 

Kardynałki to również ryby stadne, neonki też.. Więc albo je oddaj albo dokup po kilka/kilkanaście sztuk. Myślę, że dwa stadne gatunki mógłbyś trzymać przy Prętnikach, ale lepiej niech się wypowiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebry oddać.

Skalary jak już są dorosłe to może być problem, żeby dodać jakąś ławice małych rybek.

I musisz oddać coś z Kirysków, Zbrojników czy Bocji, bo za dużo tego będzie.

Proponuję:

Prętnik 1+3

Skalar 1+1

Neonki 20 sztuk

Zbojniki Para, Kirysek 6 sztuk, Bocje 6 sztuk - Wybrać dwa gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...