Skocz do zawartości

Dobór roślin cieniolubnych.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś polecić kilka pozycji z tego typu roslin? (50x35x30)

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=9355

 

 

Jako podłoże planuje ziemię kwatową i żwirek rzeczny - bo mam do niego łatwy dostęp. Może być?

 

A obsada pływająca to 1+3/4 (pływają przy powierzchni), 10 Neonek Zielonych i na dno Kirysek Pigmej 6 sztuk.

- taką mi polecono , a mnie się nawet podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś polecić kilka pozycji z tego typu roslin? (50x35x30)

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=9355

 

 

Niedługo to będziemy musieli polecać innym jaki mają kupić papier toaletowy :roll:

Polecić mogę.

Polecam ci rośliny z tego typu:

Anubias afzelii

Anubias angustifolia

Anubias barteri nana

Anubias cofeifolia

Anubias congensis

Anubias gigantea

Anubias lanceolata

Bolbitis heudelotii

Cryptocoryne balansae

Cryptocoryne beckettii

Cryptocoryne costata

Cryptocoryne green crisped leaf

Cryptocoryne indonesii

Cryptocoryne legroi

Cryptocoryne lucens

Cryptocoryne lutea

Cryptocoryne lutea

Cryptocoryne moehlmannii

Cryptocoryne nevellii

Cryptocoryne nevillii

Cryptocoryne parva

Cryptocoryne retrospiralis

Cryptocoryne species brown

Cryptocoryne species green

Cryptocoryne species red

Cryptocoryne undulata

Cryptocoryne walkerii

Cryptocoryne wendtii

Cryptocoryne wendtii brown

Cryptocoryne wendtii green

Cryptocoryne wendtii Tropica

Cryptocoryne willissii

Echinodorus schlueteri

Egeria densa

Egeria najas

Java moss (Vesicularia dubyana)

Marsilea crenata

Mech Christmas moss

Mech Willow Moss (Fontinalis antipyretica)

Micorosorum philipine

Microsorium pteropus

Microsorum windelov

Riccardia chamedryfolia (mini pelia)

Sagittaria subulata

Singapoir moss

Taiwan moss

Weeping moss

Wątrobowiec Subwassertang

Echinodorus amazonicus

najas guadelupensis

peacock moss

creeping moss

flame moss

gałęzatka kulista

większość echinodorusów (żabienic) poza "trawnikowymi" choć warto także spróbować bo a nuż urosną

- limnophila sessiliflora

- hygrophila: difformis, polisperma, corymbosa

- hydrilla verticillata

- lagarosiphon major

- marsilea sp.

- ludwigia repens

- vallisneria: spiralis, americana, gigantea

- heteranthera zosterifolia

- ceratopteris cornuta ale najlepiej jako pływająca

- bacopa: caroliniana, monnieri

- hydrocotyle leucocephala

 

PS: Nie to że jestem jakiś wredny itp, tylko masz wypis roślin, to możesz wybrać które ci się najbardziej podobają ;) :aniol_diabel:

 

A obsada pływająca to 1+3/4 (pływają przy powierzchni),

Jaka pływająca ? ? :zamieszany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS: Nie to że jestem jakiś wredny itp, tylko masz wypis roślin, to możesz wybrać które ci się najbardziej podobają ;) :aniol_diabel:

 

 

Widzę, że masz taki pojęcie o akwarystyce jaki i ja ,jeżeli wybierasz rosliny które Ci się podobają.

 

 

 

 

 

A obsada pływająca to 1+3/4 (pływają przy powierzchni),

Jaka pływająca ? ? :zamieszany:

 

Nie wiem dlaczego Twoj wzrok przykuło akurat jedno "nie dokopiowanie" skoro temat jest inny.

 

Ps chodziło o gupiki.

 

 

 

 

Całe cytowanie się popsuło, a naprawić nie potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubiasy, moczarki, gałęzatki, jakieś podstawowe mchy, a także rośliny pływające w stylu paproci/rzęsy/wgłębki - to urośnie w każdych warunkach. Możesz nie mieć bladego pojęcia o roślinach, możesz nie mieć dobrych warunków, dobrego światła, co2 itd a z tym dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz taki pojęcie o akwarystyce jaki i ja ,jeżeli wybierasz rosliny które Ci się podobają.

Masz spis roślin ciemnolubnych, napisałem ci żebyś wybrał te które ci się podobają, ja ci w tym nie pomogę ( bo jak wiadomo gusta są inne ) i każdemu co innego się podoba. Gdy wybierzesz już rośliny które ci się podobają to napisz i wtedy ci doradzimy.

 

 

Powiedz jakie masz oświetlenie akwarium :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubiasy, moczarki, gałęzatki, jakieś podstawowe mchy, a także rośliny pływające w stylu paproci/rzęsy/wgłębki - to urośnie w każdych warunkach. Możesz nie mieć bladego pojęcia o roślinach, możesz nie mieć dobrych warunków, dobrego światła, co2 itd a z tym dasz radę.

 

O taka zwykłą dopowiedź chodziło :)

 

 

W oczku mam przęstkę i rogatka, ale sztywnego nadaję się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę, że masz taki pojęcie o akwarystyce jaki i ja ,jeżeli wybierasz rosliny które Ci się podobają.

Masz spis roślin ciemnolubnych, napisałem ci żebyś wybrał te które ci się podobają, ja ci w tym nie pomogę ( bo jak wiadomo gusta są inne ) i każdemu co innego się podoba. Gdy wybierzesz już rośliny które ci się podobają to napisz i wtedy ci doradzimy.

 

 

 

OK :)

 

Powiedz jakie masz oświetlenie akwarium :?:;)

 

Niemam jeszcze akwarium :) A oświetlenie dopiero będę testował , palnuje listwy LED owe , bo bardzo fajnie to wygłąda u jednego z forumowiczów, a co ważniejsze sa oszczędniejsze.

 

Do czasu zanim nie zmontuje LED ów będzie swietlówka 8 W bo taka akurat posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla roślin takie sobie oświetlenie. O oszczędnościach, nawet nie myśl. Na LED-y wydasz więcej, a różnicy jakiejkolwiek na rachunku nie zauważysz. Typowa 15W świetlówka to jest dosłownie nic. ;)

 

 

 

Ale używając jednej 15 W świetlówki , patrząc na forumowy przelicznik , nie wyjdzie nawet 0,3 W, A diodki jednak daja większe światło przy niższym poborze- no chyba, że sprzedawca oszukuje w swoich aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale używając jednej 15 W świetlówki , patrząc na forumowy przelicznik , nie wyjdzie nawet 0,3 W, A diodki jednak daja większe światło przy niższym poborze- no chyba, że sprzedawca oszukuje w swoich aukcjach.

Przelicznik przy 15W wyjdzie gdzieś 0.3w/l, czyli idealnie dla roślin cieniolubnych.

Ledów wystarczy nie wiem 3-5W, ale za to:

- kiepskie widmo światła.

- wąski kąt świecenia.

 

To czy oświetlenie w akwa będzie 5W czy 15W - na rachunku nie zauważysz. Oszczędzać to może mieć Sławek121 dając tylko 1000W grzałek, zamiast 2000W do swoich 1600l.

Przy tej wielkości baniaka i różnicy 10W - nie zauważysz żadnych oszczędności, a na starcie fundujesz sobie gorsze światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale używając jednej 15 W świetlówki , patrząc na forumowy przelicznik , nie wyjdzie nawet 0,3 W, A diodki jednak daja większe światło przy niższym poborze- no chyba, że sprzedawca oszukuje w swoich aukcjach.

Przelicznik przy 15W wyjdzie gdzieś 0.3w/l, czyli idealnie dla roślin cieniolubnych.

Ledów wystarczy nie wiem 3-5W, ale za to:

- kiepskie widmo światła.

- wąski kąt świecenia.

 

To czy oświetlenie w akwa będzie 5W czy 15W - na rachunku nie zauważysz. Oszczędzać to może mieć Sławek121 dając tylko 1000W grzałek, zamiast 2000W do swoich 1600l.

Przy tej wielkości baniaka i różnicy 10W - nie zauważysz żadnych oszczędności, a na starcie fundujesz sobie gorsze światło.

 

 

Może faktycznie masz racje. Powiem Ci, że sprawdzałem dzisiaj to 8 W(bez odbłyśnika) nad akwarium i nie było źle , myślę, że jak dam odbłyśnik to na jakiś czas będzie ok :)

 

Jestem zmuszony oszczedzać(mam nadzieje, że już nie długo) bo z pieniędzmi krucho.

 

Jest na portalu jakiś wielkopolanin, który podzieli się swoim dobytkiem :)? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...