Skocz do zawartości

Te strrraszne akwaria,czyli Boże chroń rybki przed ludźmi...


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

post-17118-0-57724800-1393680403_thumb.jpg

post-17118-0-41848200-1393680406_thumb.jpg

post-17118-0-43353700-1393680409_thumb.jpg

post-17118-0-79430700-1393680412_thumb.jpg

post-17118-0-73772300-1393680415_thumb.jpg

 

Obsada jest tragiczna:

z tego co widziałem to było:

2 danio różowe

2 razbory klinowe

2 neon inessa

mnóstwo gupików

zbrojk niebieski

molinezje albo mieczyki lub coś innego nie znam się  :P

 

Jest to akwarium pewnej osoby z którą się wczoraj (28.02.2014) widziałem. Mówiłem żeby zaglądnęła (ta osoba) na superakwarium.pl ale "ona jest "super akwarystą" i nie musi szukać rad na internecie, bo rybki, a zwłaszcza "te różowe" (danio) świetnie pływają." Chwała tym którzy zajrzeli na forum i się dowiedzieli co można a co nie... zresztą gdyby nie kolega to też bym pewnie miał akwa 10 litrów z razborami bo mi się strasznie podobają :D

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety zdjęć, ale pamiętam 112-litrowe akwarium mojego kuzyna, w którym pływały 3 ogromne gibbicepsy, stado kirysków spiżowych i jakieś rybki ławicowe, których ciągle ubywało, bo "glonojady na nie polowały" :D

Jako dzieciak uważałam ten zbiornik za naprawdę fajny... Aktualnie robi mi się smutno na myśl o tych pięknych olbrzymach (akwarium zostało zlikwidowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A tutaj jeszcze jedno cacko w warszawskim Kakadu.

No to chyba Arkadia z tego co widzę :P

Koszmarny ten sklep jest, to jedno akwa to tylko część ich kwiatków, jest podobne z welonami+ full plastik, jest też paletka z 14cm średnicy w 30L akwa już nie mówiąc o błędnych często podpisach gatunków oraz wciskaniu niewłaściwych ryb do niewłaściwych akwariów ludziom nie zorientowanym w temacie... Lepiej omijać ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja babcia całe życie trzyma ryby w kulach, aż im współczuję... Bojowniki to pół biedy, ale welonki? Tłumaczę jej setki razy, to mówi, że jak kiedyś miała gupiki w większym akwarium to jej pozdychały (trudno się dziwić, skoro karmiła je 10 razy dziennie), a welonki trzymały się w kuli 2 lata (nie dociera do niej, jak one się męczyły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Ja też coś dorzucę.Na początek krótki opis:

Parę dni temu pojechałem do znajomego który,jak twierdzi, "też jest akwarystą". Moja wizyta miała na celu sfotografowania jego baniaka i wrzuceniu jego zdjęcia do sieci(miałem na myśli nasze forum i założenie w swojej galerii katalogu o nazwie"Baniaki moich znajomych",niestety to zdjęcie nigdy tam nie trafi).Gdy poszedłem na górę moim oczom ukazał się baniak około 200l. Po zapaleniu oświetlenia ugieły mi się kolana...Nie mogłem uwierzyć w to co widzę:brak filtra(o czym wcześniej poinformował mnie kolega,że mu się popsuł już 3 miesiące temu)oświetlenie;może 15w zwykła żarówka kompaktowa,zapalany od wielkiego dzwonu;jakiś pożal się zamek;wyglądające na prawdziwe,sztuczne rośliny...i uwaga...ogromna ilość rybich odchodów zalegających na połowie zbiornika.

Posiadacz tegoż akwarium stwierdził że rekompensując brak filtra,robi cotygodniowe podmiany(nie wiem jak duże)aby dostarczyć rybom tlen,stwierdził też,że skoro skalary żyją to jest wszystko ok.

Dodam że jak twierdzi kolega...ma kilkuletnie doświadczenie w hodowli rybek.Oczywiście należy do tych którzy wiedzą najlepiej,więc żadne argumenty do niego nie trafiły,a szkoda.

 

A teraz fotka,z prawej strony widać wspomniane odchody.

 

post-20935-0-84117400-1403912594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wam opisać akwarium mojej mamy.

125l a w nim:

3x skalar

5x gurami

3x zbrojnik niebieski

2x prętnik karłowaty

2x molinezja

1x mieczyk

3xgupik

7x kirysek (pare ras).

 

Glon się rozwija wyśmienicie.

 

Woda zmieniana.... ja nie pamiętam kiedy.:blink:

 

Odmulanie^^^ to samo co z wodą.

 

Jak mówie jej że jest źle to ona mówi:

-jest dobrze.Gupiki się mnoźą więc jest ok.

 

Gupiki to się wszędzie urodzą.

 

A co lepszę kiedyś mieli skalary w 40l.

 

Mam dziadka który jest zafascynowany tym akwarium.

Twierdzi że ja w swoim za bardzo grzebę.

Chodzi mu o:dojrzewanie,filtry zewnętrzne, Co2, nawozy itp..

 

Jak się poradziłem na forum to powiedział:

-nie słuchaj tych @#*.Tylko mamy która ma kupeeee lat akwarium.

Ja na to:

-hahahah.

Co lepszę mój tata (właściwie to jest akwa rodziców)

myśli jak kaźdy "akwarysta".

 

I zawsze podobały mi się paletki.

 

Jak moje 72 dojrzewało to tata powiedział:

-kup tu 2 palety.

 

Ręce mi opadły.

 

Teraz zdj sorry za jakość ale jutro dam lepsze.

post-19908-1404050056,77_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...