Skocz do zawartości

Te strrraszne akwaria,czyli Boże chroń rybki przed ludźmi...


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tu kilka okrrrropności :( .

 

[attachment=2]miniakwa.jpg[/attachment]

 

Jak ludzie męczą biedne zwierzęta :cry:

To mini akwarium akurat nie jest takie straszne. Zrobić takie coś to jest już sztuka ;)

Oliver Knott ma swoją stronkę na której piszę o tych akwariach. Tutaj jest link, lecz stronka po angielsku.

 

http://www.pbase.com/plantella/nanoextreme

 

Na tej stronie autor tych akwarii piszę:

Oto kilka zdjęć z moich nowe wyzwanie: stworzenie i utrzymanie niektórych "bardzo małe" akwaria. To jest po prostu dla zabawy ... Mam nadzieję, że ich utrzymać przy życiu trochę czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie przerybienie

Celowy zabieg, przy przerybieniu pyski tracą agresywne zachowania...

Jakby chcieli tam trzymać poprawne ilości to musieliby usunąć 95% ryb.

5% nie byłoby atrakcyjne dla widza... ot brutalny świat.

Oliver Knott ma swoją stronkę na której piszę o tych akwariach. Tutaj jest link, lecz stronka po angielsku.

 

Do czasu aż w takich akwariach nie lądują żywe zwierzęta, to niech sobie je zakładają.

 

Problem widzę często w dużych akwariach "aquadesinescaperów". Zazwyczaj wygląd akwarium, jest przekładany ponad dobro ryb.

Dochodzi do tego w wielu "wypasionych" baniakach, których koszty budowy idą w grube tysiące. To dopiero przykre. Piękny baniak, a warunki dla zwierząt takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nic nie chcieli wyodrębniać. Po prostu, przy rosnącej ilości ryb do pewnego momentu rośnie też agresja. Gdy przekroczy się moment krytyczny, pyski stają się pokorne jak baranki, nie ma przepychanek, walk o teren. Ten "trik" był dawniej dość powszechnie stosowany, nawet w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiem ze to akwarium przy akwarium aucha78 to nic takiego viewtopic.php?f=99&t=34252&st=0&sk=t&sd=a&start=10 .

 

 

 

Mnie ciekawi jak wygląda twoje akwarium bo po przeglądnięciu twoich postów to natknąłem się co najmniej dwukrotnie na nowa odmianę kiryska ,,malutki,, ECIK-GFC

ECIK-GFC wybacz, że się wcinam, ale jak możesz nie wiedzieć co to "kirysek malutki" :shock:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kirysek_malutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi nawet o stereotyp kuli i złotej rybki. Ale ten telefon wrzucony do akwarium oraz napis "Woda może uszkodzić twój telefon". Żenada.

 

Równie dobrze można reklamować cyfrowa lustrzankę robiąc prześliczne podwodne zdjęcia rafy koralowej a potem umieszczając informację, że "ten aparat może się uszkodzić po zanurzeniu". Albo samochód terenowy gdzie na spocie jechałby przez dżunglę kładąc zderzakiem wszystkie drzewa wytyczając nową drogę a potem napis "kontakt z drzewami i innymi przeszkodami może uszkodzić Twój pojazd"

 

Pamiętajcie, że takie telefony kupuje się też dzieciom. Potem wrzuci z ciekawości do akwarium albo wanny bo w reklamie tak się dało a rodzic będzie miał problem z uznaniem gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że takie telefony kupuje się też dzieciom. Potem wrzuci z ciekawości do akwarium albo wanny bo w reklamie tak się dało a rodzic będzie miał problem z uznaniem gwarancji.

Ile musi mieć dziecko lat żeby wrzucić elektronikę do wody? :P

Myślę ze średnio rozgarnięty 7 latek już takiej akcji by nie zrobił, a kto kupuje dzieciakom w tym wieku najnowsze modele dotykowych smartfonów? Sam nawet takiego telefonu nie mam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu pytasz ile lat musi mieć dziecko,żeby nie wrzucić telefonu do wody? Myślę,że więcej niż 17.Niestety.

Nie wiem jak to teraz w Polsce jest,ale tu,w Szwecji 6-latki chodzą z IPhonami i zamiast pogadać piszą smsy.To jest chore,ale prawdziwe.Zresztą długo by o tym pisać.

Wróćmy do tematu,bo jakoś tak dość mocno od niego odeszliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...