Skocz do zawartości

Te strrraszne akwaria,czyli Boże chroń rybki przed ludźmi...


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mod a potrafi się przyznać do błędów jakie wszyscy popełnialiśmy.

 

Jak dla mnie to szacun i duża kawa ;)

Reszta: pokażcie swoje pierwsze ;) Pośmiejemy się wszyscy ;)

 

:D

Gdybym jeszcze miał zdjęcia pierwszego akwarium to bym pokazał :D Ale nie były by na pewno zachwycające :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat się przyjął. :D

Fajnie.Tylko chciałabym coś sprostować.Ideą założonego przeze mnie tematu było pokazanie baniaków koszmarnych,czyli jakieś zamki,czaszki,100 rybek w 10l,fioletowy żwirek itp.

Bojki w kubkach,czy skalary w 112l to sorry ale nie to miejsce.

 

Dodaję kolejne "cuda".

post-5054-13685164556332_thumb.jpg

post-5054-13685164556652_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze? 30l, welonka. Przejściowo gupiki, sumatry, neony, jakieś żyworódki, zbrojniki które mnożyły się na potęgę i bojek. Ten ostatni wyjątkowo przejściowo bo w ciągu paru minut zabiła go welonka. :P

Kolorowe kamyczki pomieszane z rzecznymi, zamek, fototapeta, kilka sztucznych roślin, prawdziwe zjadał mi welon.

Brak odmulania, podmiany większości wody raz na pół roku, karmienie jednym pokarmem, ogólnie tragedia.

 

Zdjęć nie mam - to było przed erą fotografii cyfrowej, a połączenia z internetem były liczone za każdą minutę...

 

Co najśmieszniejsze - jako jedyne przez kilka lat przetrwały to zbrojniki, które regularnie mnożyły się w takich warunkach jak szalone. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozgniewałem jak zobaczyłem jedno zdjęcie na 1 stronie i osobę która to wstawiła prosiłbym od jakiś podpis do sprostowania.

 

Chodzi mi o zdjęcie wstawione przez rafikrafik. Na którym jest przedstawione akwarium a obok niego linijka.

Jest to najmniejsze akwarium świata. Zapraszam do lektury:

 

Rosyjski specjalista od miniatur Anatolij Konenko zbudował najmniejsze akwarium świata. Choć znajduje się w nim zaledwie 10 ml wody, ułożył w środku kamyczki, posadził kilka roślin, a na końcu wprowadził do nowego lokum grupę rybek, a konkretnie młodych danio pręgowanych. Biorąc to pod uwagę, trzeba zapewne ściśle monitorować wzrost zwierząt, by nie dopuścić do momentu, aż będzie im za ciasno.

 

Miniakwarium mierzy 3x2,4x1,4 cm. Wodę trzeba wlewać strzykawką, inaczej istnieje duże ryzyko, że strumień wody z kranu czy butelki zniszczy misternie zaplanowany krajobraz. Rybki transportuje się podbierakiem wielkości naparstka. Rosjanin dba o samopoczucie rybek, dlatego skonstruował do swojego miniakwarium pompę powietrza.

 

Konenko zajmuje się miniaturami od 30 lat. Trafił już do Księgi rekordów Guinnessa za najmniejszą książkę świata. W większości przypadków podczas pracy musi się posługiwać mikroskopem.

 

Może i trochę jest to znęcanie się nad tymi biednymi zwierzątkami ale żeby odrazu wstawiać fotki w takim temacie i potępiać takie osiagnięcie? Gdzieś udało mi się wyczytać adnotację mianowicie zmiany rybek na malutkie organizmy wodne coś w stylu pantofelka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz,zgadzam się z tobą,kolega nie zrozumiał intencji.Niestety nie jestem w mocy poprawienia tego (czyt.usunięcia).To mini akwa mogło by być w temacie o ciekawostkach,ale jak widać jest tu.Możliwe,że autor posta wstawił pod kątem męczenia rybek,ale reszty nie doczytał.Wybaczymy mu to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...