Skocz do zawartości

AkwariuM 70 l


marta18466
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Niedawno założyłam akwarium i potrzebuję pomocy odnośnie do obsady. Akwarium ma ok 70 l, aktualnie posiadam 2 gupiki (parka, jest w ciązy) i 2 danio. Teraz pytanie, jakie polecacie roślinki i rybki do tego akwarium? Głównie chodzi mi o rośliny, bo nie mam zielonego pojęcia na ich temat :) Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno musisz dokupić danio poniewaz jest to rybka stadna ;)

Z rybek to na pewno jakieś paletki,mieczyki i molinezje a na dno jakies otoski..

Jeśli akwarium ma ok 70l, to ma 60cm. Do takiego akwarium nie nadają się mieczyki, molki, no i danio.

 

Poproszę o dokładne wymiary akwarium.

Z roslin to nazw nieznam ale w sklepie powinni ci doradzic jakie lubią jano.

Już nie raz widzieliśmy jak w sklepach pięknie doradzają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm temat taki luźny to i ja się podłączę zanim zostanie zamknięty :P

 

Masz wodę suchą czy mokrą ? Ja mam bardzo wymagające roślinki pod tym względem i muszę uważać, żeby utrzymywać cały czas 100% wilgotność wody...

 

Żeby nie było, że off top...

 

Kuźwa co to znaczy jasno i ciemno w akwarium ??? W jakich jednostkach to zmierzyłeś jeden z drugim ? Hektopaskalach Kelwina czy jak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

.. ale w sklepie powinni ci doradzic jakie lubią jano.

Jak się spytasz w zoologu, to wyjdziesz z niego trzymając pelargonię w ręce.

 

Ogarnijcie się ludzie!

 

Wymiary akwa? Jakie oświetlenie? Dekoracje? Itp..

Jakie ryby Ci się podobają? Może jakiś biotop?

Znając te podstawy, będzie można coś doradzić. Teraz to jak wróżenie z fusów.

 

Edit:

 

Teraz zaskoczyłem sens zdania :D

 

.. ale w sklepie powinni ci doradzic jakie lubią jano.

jano: memberlist.php?mode=viewprofile&u=1148

 

Teraz mi to dało do myślenia. Sam jestem ciekaw jakie rośliny lubią Jano

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak doradzili w zoologu jakie rybki dobrać to mam przerybienie i w dodatku na allegro nie mają tyle rybek co ja :D

Ale jakoś powoli to redukuję. Jedna zasada jest najważniejsza NIE SŁUCHAĆ SPRZEDAWCÓW W ZOOLOGACH

 

a oto teksty jakie mi wcisnęli:

 

1. Sprzedawca wcisnął mi płaskoboki ( chociaż pytałem się czy nie jedzą roślinek itd ) powiedział że nie będą. Ale im strasznie posmakowały roślinki w moim baniaczku i te najładniejsze pożarły.

2. Na akwarium w sklepie pisało żałobniczki - dostałem brzanki sumatrzańskie - moje gupiki straciły ogony.

3. Wcisnęli mi 2 pyszczaki ( spytałem czy nie będzie z nimi problemów i czy nie zjadają krewetek ). Sprzedawca stwierdził że nie, a do krewetki to jedynie mogą podpłynąć i ją powąchać :) . Zamiast powąchać krewetkę to ją pożarł :( I w dodatku kopały doły, a jeden z nich stał się agresywny w stosunku do innych ryb.

4. Wystarczy w sklepie podać swoją obsadę, a na pewno usłyszymy, że wszystkie rybki ze sklepu się nadają.

5. i wiele innych.

 

Teraz redukuję wszystko co mogę i doprowadzam baniaczek do normalności.

 

Lepiej najpierw poczytać i poprosić o pomoc na forum niż słuchać porad w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jak nieuczciwy sprzedawca wyczuje, że ktoś jest początkujący, to przeważnie się nie liczy z klientem. Zupełna olewka, byle tylko komuś wcisnąć towar. Spotkałem się wiele razy ze złym doradztwem ze strony ,,specjalistów,, z zoologików. Chcą zwyczajnie wcisnąć towar, pozbyć się go, dla nich liczy się kasa. Nie powiem, że wszyscy są tacy, są wyjątki, ale zdarza się to bardzo rzadko. Często też zdarza się, że sam sprzedawca jest goły w temacie i wciska kit, bo sam nie wiem co doradzić, a chce wyjść na wiarygodnego. Zatrudniają ludzi, którzy nie mają podstawowych wiadomości o akwarystyce, a później są żale, że klient wraca, bo cała obsada zbiornika padła. Dobrze jest poczytać forum, uzbroić się mentalnie i informacyjnie, nie warto polegać na sprzedawcach, pamiętać trzeba, że często dla pana sprzedawcy to tylko towar, a dla nas przyszłe być albo nie być akwarium.

Ale, jak to mówią, człowiek uczy się na błędach. A rozczarować się może przez niewiedzę, dlatego warto jest zapytać doświadczonych akwarystów, cierpliwie wysłuchać, oczywiście też samemu szukając i doświadczając. U kogoś dany sposób się sprawdzi, u innego już nie.

 

Wracając do tematu. Podaj wszystkie parametry zbiornika: wymiary, oświetlenie itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60x40x30.

Rozumiem że pierwszy wymiar to długość, a ostatni wysokość?

Na danio, moim zdaniem za małe, za to polecę:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147

Jeśli chodzi o oświetlenie, to mam świetlówkę.

No domyślamy się że świetlówkę - kwestia, jaką. Zapewne 15W. Mało na bardziej wymagające roślinki.

aż strach pomyślec, co będzie, gdy chociaż 1/4 z nich urośnie

Samiczka wydaje na świat tak około 20-25 miotów. Każdy zwykle od 10 do nawet 100 młodych, choć zwykle mniej.

Strzelam że połowa rybek to samiczki. Wracamy tutaj do początku, każda samiczka wydaje na świat... itd.

 

Nie ma fizycznej możliwości odchowania wszystkich żyworódek. Czasem lepiej nie odławiać ich do kotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...