Skocz do zawartości

[60l] ogolne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zostałem posiadaczem akwarium.

Obsada:

2x danio pregowane

3x neonki

1x labeo

1x glonojad

 

Chciałbym dołożyć 2 neony jeszcze i 1 danio pręgowane.

Teraz moje pytanie czy nie będzie za dużo rybek jak na takie akwarium i czy nie jest ono za małe dla labeo ?? czy będzie lepiej dla niego jak oddam go do sklepu, czytalem ze lubia byc agresywne i jeden neon ma juz ogryziona płetwe ogonową. Na fotce moje akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubowargi do oddania 150l to dla nic minimum, ten glonojad to co to jest ? Może zbrojnik niebieski ?też do oddania

postaw na 1 ławicę Proponuję

 

 

p. ramireza 1+1 lub borelli lub prętnika karłowatego

15 neonów lub danio

6 kirysów na dno

 

Lub dwie ławice bez większych ryb

danio 12

neon 12

6 kirysów lub otosków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrerw uwierz te dwie obsady które podałem będą jak najbardziej ok. Twoja propozycja po 5 neonów i danio też jest ok, ale takie małe stadka nie będą zauważalne. Uważam pierwszą obsadę czyli ramireza, neon ,kirysek lub otosek za najlepszą i będzie biotopowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dołożył korzeń ktory wybijałby się jakoś fajnie spod tych roślin, no i nie martw się, z pewnością nie przesadzisz z obsadą jak docelowa będzie np 10xneon, 10xdanio, 6xkirysek. :) to nie są rybki typu skalar czy gurami. ja mam 64l akwa a w nim 11neonów, 7 gupików, 2 kiryski, 5 krewetek, 3 ampularie. łącznie 28 żyjątek i każde ma swoje miejsce w akwarium i są zdrowe :) na pewno gdybym coś więcej chciał dołożyć oddałbym coś w zamian. wiadomo nie można przerybić ale uważam, że jesteś zbyt ostrożny :) dodaj śmiało tych neonów od razu będzie lepszy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś coś jeszcze dodać, bo to trochę mało. Akurat przy mnie przerybione akwarium nigdy nie pozostaje bez komentarza, więc śmiało możesz coś dodać, ale to już twoja sprawa, tak też może zostać - tylko ten glonojad... jest tam zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ale glonojad musi narazie zostać przez miesiąc może dwa, później pójdzie do większego akwarium brata i teraz pytanie czy dokupienie 5 kirysków na dno nie będzie konfliktowało z żerującym tam glonojadem ??

I drugie pytanko (wiem ze nie ten dział, ale przy okazji zapytam), czy rośliny się jakoś "nawozi" żeby ładniej rosły ?? Jak tak to co polecicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski możesz dać, a nawet powiem więcej - powinieneś, co do zbrojników to na pewno nie wywoła to konfliktu, maja inne sposoby, godziny żerowania. Co do nawozów to ja raczej w tym temacie nie udzielę ci profesjonalnej wypowiedzi, bo już dawno nie miałem rośliniarka, a czasy i nawozy się zmieniły nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...