Skocz do zawartości

Dozowanie co2 w 25l


Rekomendowane odpowiedzi

1. Najlepiej dyfuzor, ustawiony jak najniżej w akwarium.

2. Jako że masz bimbrownie to 24H, przy wysokociśnieniowej możesz podawać tylko w czasie świecenia lub cały czas, chyba że ci chodziło przez jaki okres masz podawać CO2, jak już zaczniesz to lepiej abyś podawał już później cały czas bo możesz mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 1 bąbelek co 4-5 sekund będzie optymalnie przy Twoim litrażu, a i tak powinieneś być bardzo czujny, zwłaszcza na samym początku chodzenia bimbrowni. Uważnie obserwuj zachowanie ryb, jeśli zauważysz objawy przyduchy - ryby zaczną pływać przy powierzchni, w skrajnych przypadkach zaczną kłaść się na boki, pływać brzuchami do góry. Ilość bąbelków zależna jest także od ilości posiadanych roślin - im ich więcej tym więcej możesz dać CO2. Ja w swoim baniaczku miałem niestety przyduchę, bimbrownia zbyt mocno zastartowała i kilka ryb padło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaczne od 1 bombelek na 5 sek później wrazie czego podniose. Wielkie dzięki za pomoc ;) A miałbym jeszcze 1 pytanie. Jak by pływały przy powierzchni zacząć napowietrzanie?

Tak, jakby co - wyłączasz bimbrownię, dajesz napowietrzenie, w skrajnych przypadkach robisz podmiankę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...