Skocz do zawartości

Za i przeciw zakupom roślin przez internet


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze

 

Mam do Was pytanie odnośnie zakupu roślin akwariowych przez internet. Dokładnie rzecz biorąc, mam na myśli Allegro. Taka decyzja warta jest zachodu?

 

Jeśli kupowaliście rośliny w ten sposób, to czy były większe problemy? Tzn. w jakim stanie odbieraliście je? Były zniszczone, czy raczej w dobrym stanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O tej porze roku odpadają problemy z przemrożonymi roślinami.

 

2. Kupując od prywatnych użytkowników na allegro, mimo tych wszystkich systemów zabezpieczeń, można spodziewać się naprawdę różnej jakości towaru. Od jednej osoby dostaniesz rośliny w świetnym stanie, od drugich z glonami i ślimakami. Dlatego polecam markowe sklepy.

 

3. Typowe zestawy z Allegro - bardzo nie polecam. Szczególnie aukcje w stylu "40 gatunków roślin za grosze!". Wystarczy zagłębić się w opis aukcji. Roślin owszem masa gatunków ale... po 1-2 łodyżki. Ani to łanie nie wygląda, ani szybko się nie rozrośnie. Więc jak kupować, to jakieś większe partie ze sprawdzonego źródła, a nie takie zestawy "wszystko i nic".

 

4. Ja kupowałem w pewnym konkretnym sklepie, może reklamował nie będę, sprzedają też poprzez allegro. Duże firmy w przeciwieństwie do prywatnych osób nie mogą sobie pozwolić na psucie opinii źle zrealizowanymi zamówieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedaje nadwyżki na allegro jak dotad nikt nie narzekał. Ich podróż trwa zazwyczaj 24 h. Kupowałem w sklepach akwarystycznych i u hodowców na allegro ,ale wydaje mi się ze te roślinki są specjalnie nawożone i jeśli nie stworzy im sie zblizonych warunków ,obumieraja . Teraz staram się kupować właśnie takie od normalnych akwarystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa różnie z tym kupnem. Dla porównania:

- z allegro docierały szybko, większe porcje za mniejszą kasę, ale źle opakowane i trochę pokiereszowane w transporcie, czasem trochę glona i ślimaków. Dlatego ja jak wysyłam pakuję w butelkę lub w pudełko po margarynie.

- ze sklepu szły kurierem 4 dni i były lekko podgotowane - środek lata, w dodatku w specjalnej pożywce hodowane, zaaklimatyzowanie się im w gorszych warunkach zajęło im sporo czasu i ok. 1/3 się nie przyjęła.

 

Dlatego osobiście preferuję zakupy od ludzi na forum, można dokładnie dogadać się co do ilości, wysyłki, warunków, w których rosły itp. a w razie czego złożyć reklamację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ostatnio zestaw na allegro. Oczywiście na aukcji były ładne zdjęcie, gratisy i atrakcyjna cena.

Niestety zawiodłam się. Niektóre roślinki były chore i nie nadawały się do akwarium. Widać że komuś bardzo było szkoda roślin ponieważ były małe i ogólnie w beznadziejnej kondycji. Większość roślin wyrzuciłam. Nigdy więcej nie kupie roślinek na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ostatnio zestaw na allegro. Oczywiście na aukcji były ładne zdjęcie, gratisy i atrakcyjna cena.

Niestety zawiodłam się. Niektóre roślinki były chore i nie nadawały się do akwarium. Widać że komuś bardzo było szkoda roślin ponieważ były małe i ogólnie w beznadziejnej kondycji. Większość roślin wyrzuciłam. Nigdy więcej nie kupie roślinek na allegro.

Aukcje trzeba zawsze czytać od deski do deski i wyłapywać najmniejsze haczyki. O sprawy niejasne i niepodane w aukcji warto zawsze pytać, żeby później tak jak Ty się nie rozczarować. :/

 

3. Typowe zestawy z Allegro - bardzo nie polecam. Szczególnie aukcje w stylu "40 gatunków roślin za grosze!". Wystarczy zagłębić się w opis aukcji. Roślin owszem masa gatunków ale... po 1-2 łodyżki. Ani to łanie nie wygląda, ani szybko się nie rozrośnie. Więc jak kupować, to jakieś większe partie ze sprawdzonego źródła, a nie takie zestawy "wszystko i nic".

Ad.3 Też jestem przeciwnikiem wielogatunkowych zestawów na alle - mieszanka sałatkowa i tyle. Nie ilość gatunków powinna robić wrażenie przy aranżacji, tylko ogólna ilość kilku gatunków dosłownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ostatnio zestaw na allegro. Oczywiście na aukcji były ładne zdjęcie, gratisy i atrakcyjna cena.

Niestety zawiodłam się. Niektóre roślinki były chore i nie nadawały się do akwarium. Widać że komuś bardzo było szkoda roślin ponieważ były małe i ogólnie w beznadziejnej kondycji. Większość roślin wyrzuciłam. Nigdy więcej nie kupie roślinek na allegro.

Aukcje trzeba zawsze czytać od deski do deski i wyłapywać najmniejsze haczyki. O sprawy niejasne i niepodane w aukcji warto zawsze pytać, żeby później tak jak Ty się nie rozczarować. :/

W tym problem że aukcja była naprawdę zachęcająca. Komentarze pozytywne, zadowolenie klienci, dużo kupujących na tej aukcji.

Dość długo szukałam odpowiednich roślinek i te wyglądały na odpowiednie. Czytałam treść i opis roślinek na aukcji i to kilka razy.

No, ale niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz musiałabym kupic roślinki na allegro to poprosiłabym o zdjęcie roślin które dostane a nie z intrenetu.

Jednak uważam że najlepiej kupic w sklepie zoologicznym. Tam widze jak wyglądają roślinki i w jakiej są kondycji.

Są troche droższe, ale przynajmniej wiem co kupuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam całkiem przeciwne zdanie. Z allegrowej aukcji kupiłam roślinki za 20 złoty i obsadziłam nimi całe akwarium 240l. Faktycznie musiałam mieć cierpliwość i poczekać te 3 miesiące aż ładnie zarosną, ale prawie wszystkie fajnie się przyjęły. We Wrocławskich zoologikach trafia mnie szlak jak widzę małe podgnite moczarki za 30 zł czy inne cuda :roll:

Dotyczy to głównie sklepów zoologicznych w galeriach handlowych. Drogie i badziewiaste roślinki, zazwyczaj marniejące jakiś czas po zasadzeniu we własnym akwa. Rozbój w biały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naciąłem się na kupnie roślin od niby renomowanego sklepu(wprawdzie wysyłka) roslinyakwariowe.pl , była to zima i większość z roślin była w stanie zlodowaciałym i nie przeżyła,a w dodatku kosztowały bajońskie sumy w porównaniu z Allegro.

W tym samym czasie zamawiałem z Allegro i rośliny docierały do mnie porządnie zapakowane i w doskonałej kondycji.

Dlatego uważam,że nie ma na to reguły i każdy ma różne doświadczenia,zależne od tego od kogo kupujemy.

Polecam Allegro,większość roślin jest OK,a nawet jak raz na jakiś czas trafisz na frajera to nie stracisz dużych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja osobiście znalazłem na allegro jednego sprzedawce roślin( sprzedaje na sztuki a nie zestawy) i nie mogę narzekać. Roślinki są wysyłane rano i tylko w te dni aby przesyłka szybko doszła. Paczka bardzo dobrze zabezpieczona,roślinki takie jak na zdjęciach. Pan wysyła je pocztą lecz ja mieszkając w Częstochowie a paczka idąca z Warszawy doszła do mnie w 1 dzień. Z piętnastu roślin 2 się nie przyjęły.

Więc ja jestem za kupowaniem z allegro roślin tylko z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...