Skocz do zawartości

[037l] Witch Mountain


SebastianW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinowałem i w końcu jest. Moja "Góra czarownic"

 

Wpakowałem tam wszystkie moje zalegające manteny, Pro Soila, i zwykły żwirek by podnieść aranżacje

 

Niektórym zapewne się nie spodoboa (Pley)ale cóż nie mam czasu na przycinki dlatego będą mchy i inne porosty ;)

 

Przedstawiam nową odsłonę 37ki. W sumie to taki poligon doświadczalny w utrzymaniu roślin z hodowli in-vitro.

 

Akwarium: 55x25x27

 

Oświetlenie: T5 24W

 

Filtracja: Hagen Elite Crystal Flo 20 i jakaś kaskada

 

Podłoże: Aquatic Nature - Aquatic-Nature Pro-Soil

 

Kamienie: Manten Stone

 

Nawozy:

 

Bimberek ;)

 

Potas

Żelazo

Mikro

Makro

Węgiel

Wszystko od AquaBotanique

 

Rośliny:

 

Hemianthus callitrichoides Cuba

Utricularia graminifolia

Staurogyne repens

Eleocharis acicularis

Flame moss

Taiwan moss

 

Oprócz mchów, które pochodzą z mojej 60tki reszta to "żelki"

 

Obsada:

 

2x RC

Reszta w planie

20-06-2011

 

Dołączona grafika

 

Cały opis w swoim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Dostałem "nakaz" wpisania się :roll:

Cóż ja biedny żuczek mogę tutaj napisać?

 

Pierwsze co mi się nasunęło na myśl widząc to akwarium to były słowa: wyjdź stąd i nie wracaj.

 

Potem to przemyślałem na spokojnie.

Doszedłem do wniosku: zrób mi aranż a potem wyjdź i nie wracaj.

 

 

Nie chce być wróżbitą, nie mam szklanej kuli. Ale przeczucie mi mówi jakie dostane pw za pewien czas.

Żeby nie było zbyt optymistycznie, ani zbyt pesymistycznie. Obstawiam 1 miejsce po raz kolejny.

 

Sebastian co mnie męczysz? :P

Widziałem Twoje zbiorniki na żywo.

Co ja mogę tutaj dodać?

Wiele mi jeszcze brakuje.

Mam kilku faworytów w Polsce i jesteś jednym z nich. Po prostu nie zaglądam w Twoje galerie bo potem grzebię wiecznie w swoim akwa. Tylko spojrzę w Twój temat i od razu mi się własne akwarium przestaje podobać.

Kiedyś Ci nakopię za to do tej Twojej chudej kotka, obiecuję.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, nawet fajnie to wyszło, tylko przydało by się bardziej kontrastowe tło. Bo biała ściana i białe kamienie bardzo się zlewają.

Przepraszam że cytuje ale to jest miszcz.

Akwarium bardzo piękne,jakby ono miałoby stać u mnie to postawił bym je na samym środku salonu żeby

móc się rozkoszować jego pięknem z każdej strony bez tła.Nierozrośnięte a już budzi mój zachwyt.Ile lat jeszcze musi upłynąć aż sam coś takiego będę umiał stworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, nawet fajnie to wyszło, tylko przydało by się bardziej kontrastowe tło. Bo biała ściana i białe kamienie bardzo się zlewają.

Przepraszam że cytuje ale to jest miszcz.

Akwarium bardzo piękne,jakby ono miałoby stać u mnie to postawił bym je na samym środku salonu żeby

móc się rozkoszować jego pięknem z każdej strony bez tła.Nierozrośnięte a już budzi mój zachwyt.Ile lat jeszcze musi upłynąć aż sam coś takiego będę umiał stworzyć?

Widzisz, każdy patrzy inaczej, na moje szczęście nie znam ludzi na tym forum i nie wiem kto jest w tym dobry a kto dopiero zaczyna. Dlatego mogę sobie pozwolić na subtelną nutę krytyki, a nie uprawiać wazeliniarstwo. Bo co poniektórzy gdy zobaczą odpowiedni nick to piszą jak zahipnotyzowani same ohy i ahy nawet nie patrząc na aranżację. A ja mam to gdzieś.

Gdyby zbiornik stał na środku zaciemninego pokoju i fotka byłaby wykonana z widokiem izometrycznym może by mi szczena opadła. A tak to wyszło jak wyszło. Jasne kamienie na jasnym tle z kującą w oczy poświatą na krawędzi lustra wody. Nazwał bym tą aranżację "Wybuch Supernowej" bo "Górę Czarownic" to tam mało widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest elegancko i stylowo, ale co by się za bardzo w tych komplementach nie rozpływać to troszkę się przyczepię, a co :) Ja bym jednak tych gałęzi nie dawał, być może jak zarosną mchami to dadzą efekt, aczkolwiek teraz wyglądają raczej jak stalowe pręty sterczące z gruzu - nawiasem mówiąc bardzo ładnego gruzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te jasne podłoże z przodu psuje wszystko. Nie podoba mi się. Wygląda sztucznie (za sterylnie). Jest tak może tylko dlatego, że akwa świeże ;)

 

Za mało "czarownic" w tej Twojej "górze". Myślę, że jakbyś zmienił to podłoże (środek), to wiele by to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie, aż akwarium zostanie obsadzone pełnym i upatrzonym zestawem roślin. Post miał na celu pokazanie aranżacji. Z jasnym podłożem zostanie, ale będzie go widać tylko tyle, by imitowały 2 strumyki wypływające spod rzeczonej góry. Patyki się narazie moczą i zmienią zupełnie miejsce swego pobytu, a góra czarownic nabierze kształtu za jakiś miesiąc, może dwa

 

NIE OD RAZU RZYM ZBUDOWANO

 

i fotosik po 24h od zalania

 

21-06-2011

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie, aż akwarium zostanie obsadzone pełnym i upatrzonym zestawem roślin. Post miał na celu pokazanie aranżacji. Z jasnym podłożem zostanie, ale będzie go widać tylko tyle, by imitowały 2 strumyki wypływające spod rzeczonej góry. Patyki się na razie moczą i zmienią zupełnie miejsce swego pobytu, a góra czarownic nabierze kształtu za jakiś miesiąc, może dwa

 

NIE OD RAZU RZYM ZBUDOWANO

 

i fotosik po 24h od zalania

 

Dołączona grafika

Ja właśnie czekam na to. Znając już Twoje zdolności akwa-zagospodarowawcze :D spodziewam się jakiegoś boom. Jedynie co pozostało to patrzeć i czekać na zmiany ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...