Skocz do zawartości

akwarium 112L biotop wody lasu deszczowego...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z koleżanek/kolegów akwarystów posiada lub posiadał taki zbiornik??

Mój pomysł to zbiornik z przeznaczeniem na zasiedlenie go niedużymi ryba żyjącymi w przejrzystych strumieniach lasu deszczowego...

Obsada przykładowa: kilka zbrojników niebieskich, około 20 sztuk jakiś kąsaczowatych (neon czerwony/inessa, błyszczyki parańskie) i harem pielegniczek kakadu apistogramma cacatuoides (1 samiec 2-3 samiczki)

Podłoże jakieś ciemne dużo korzeni, światło przytłumione... i tutaj mam pytanie jakie gatunki roślin polecicie do takiego przytłumionego świetlnie zbiornika... i co sądzicie o tym czy w 1 zbiorniku mogą być harem pielęgniczek kakadu i parka pielęgniczek ramireza papiliochromis ramirezi??

 

czy tez lepej bedzie trzymac kilka parek ramirezków tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kakadu i ramireza to złe połączenie, ramireza będzie dostawać po uszach. Chodzi Ci o czarne wody? Do kakadu bardziej pasują boliwijskie. Albo dróga opcja ramireza i borelli , 3 opcja kakadu i agassizi ale są podobne. DO tego z 15 neonów, 8 otosków. lub kirysów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kakadu i ramireza to złe połączenie, ramireza będzie dostawać po uszach. Chodzi Ci o czarne wody? Do kakadu bardziej pasują boliwijskie. Albo dróga opcja ramireza i borelli , 3 opcja kakadu i agassizi ale są podobne. DO tego z 15 neonów, 8 otosków. lub kirysów .

"Chodzi Ci o czarne wody?"

 

Nie do końca czarne wody. Bardziej strumienie wodne dopływające do Amazonki (górne dopływy)... są to wody klarowne aczkolwiek kwaśne. interesuje mnie stworzenie zacienione rejony przejrzystych rzek...

Kiedyś czytałem o tym trochę wiem ze kąsaczowate tam idealnie sie czują tylko coś do nich muszę dołożyć i najchetniej jakieś pielęgniczki więc zastanowieę sie nad Twoimi propozycjami... w jakich proporcjach radziłbyś obsadzić te pielegniczki (ile sztuk jakiej płci) :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w stylu " tam gdzie rio negro łaczy się z rio orinoco" ;) Powiedz które z tych co Ci podałem wpadły ci w oko. A tak naprawdę to tylko kakadu i boliwijskie będą w haremach reszta w parach . To zależy jak szkoła, niektórzy równiez boliwijskie trzymają w parach, a ramireza w haremach, to tak naprawdę zależy od temperamentu, i tak najpierw kupujesz więcej ryb a gdy pleć można rozróżnić resztę się oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w stylu " tam gdzie rio negro łaczy się z rio orinoco" ;) Powiedz które z tych co Ci podałem wpadły ci w oko. A tak naprawdę to tylko kakadu i boliwijskie będą w haremach reszta w parach . To zależy jak szkoła, niektórzy równiez boliwijskie trzymają w parach, a ramireza w haremach, to tak naprawdę zależy od temperamentu, i tak najpierw kupujesz więcej ryb a gdy pleć można rozróżnić resztę się oddaje.

no trafinie to dostrzegłeś " tam gdzie rio negro łaczy się z rio orinoco" można tak powiedzieć

kakadu i agassizi chyba się zdecyduje... tylko muszę jeszcze znaleźć jakieś rośliny do takiego troszkę przyciemnionego baniaczka... a z tym czuje będzie większy problem niż z doborem obsady fauny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic co posadzisz nie ma szans przeżycia, tylko rośliny pływające mają rację bytu , ewentualnie jakieś anubiasy wyżej na korzeniach i pływające np pistia staroites

dużo liści szyszek, korzeni.

 

Zakładaj jak najszybciej, myślę że to będzie coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze chłopki ze mieszacie dwa pojęcie jeśli CW to nie pielęgniczki którw wymieniacie bo to mieszkańcy BW a wiec jesli nie chcesz robic BW to zmień obsadę a co do oświetlenia to w CW jest go bardzo dużo i można sadzić wszelkie rośłiny pochodzące z tego rejonu

ooo dokładnie!!!! mrocznie ale bez przesady... co proponujesz więc jako dodatek do kąsaczowatych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...