Jump to content

Okrzemki

Szpenio78
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam straszny problem z okrzemkami i w żaden sposób nie mogę sobie już z nimi poradzić :(

Zaciemniałem baniak i nie przestawałem podawać C02. Trwało to jakieś 4 dni i znikły ale po kilku dniach znowu się pojawiły

Czy ktoś może zna jakiś środek chemiczny na to cholerstwo a może jakiś lepszy sposób aby się tego pozbyć nie lejac chemi?

Będę wdzięczny

Dodam że baniak ma 260l 60cm wysoki

Oświetlenie 2x39w 6500K i 2x 39w 8500K

Testy

KH 12

GH 12

PH 7,2

NH4 0,05

NO2 0,01

NO3 5

PO4 0,1

FE 0,4

W szukajce nic ciekawego nie znalazłem wiec proszę mnie nie ganić

Dzięki z góry za każdą pomoc

A jestes pewien ze to okrzemki? Moze daj jakas fote bo ja mam przeczucie ze masz cos innego. A ile ma baniak od zalania?

ricco, masz do mnie parę metrów wiec możesz podejść i zobaczyć :P

Fotki nie zrobię dobrej swoim aparatem ale jestem pewien że to okrzemki

Baniak już ma przeszło 2 miechy od zalania

Czyli banik jest nadal niestabilny i to normalne ze mogly sie pojawic okrzemki. Jak rosliny sie dobrze ukorzenia i zaczna pobierac co trzeba z podloza to okrzemki powinny minac, ale za to jest szansa na zielenice. Mozesz kupic ampularie ktora dobrze sobie radzi z okrzemkami.

Czyli banik jest nadal niestabilny i to normalne ze mogly sie pojawic okrzemki. Jak rosliny sie dobrze ukorzenia i zaczna pobierac co trzeba z podloza to okrzemki powinny minac, ale za to jest szansa na zielenice. Mozesz kupic ampularie ktora dobrze sobie radzi z okrzemkami.

ampularie sobie nie radzą ale za to z ampulariami świetnie sobie radzą helenki :)

10h ale zwiększę do 12tu. Może to coś pomoże bo wyczytałem gdzieś tam ;) że trzeba zwiększyć czas oświetlenia i że one się robią przy zbyt niskim oświetleniu. Przez 1,5 miesiąca oświetlałem tylko 1x39w 6500 i 1x39w 8500 wiec może to jest przyczyną. Ale w takim razie czemu przy zaciemnieniu znikają :)

Mozesz sprobowac zwiekszyc swiatlo czytalem ze tak sie robi. Ja mialem okrzemki przez dwa miesiace jak byl swiezy baniak a pozniej same zniknely i pojawily sie zielenice:) Nie martw sie znikna i Tobie nie ma obawy.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...