Skocz do zawartości

Co to za glon ?


Biały
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu opanowują mój baniak glony jak na fotkach poniżej. Prosiłbym o identyfikację co to za glon oraz jak z nim walczyć. Miałem kiedyś to samo w 112l ale sytuację opanowałem dołożyłem światła + bimbrownia + EC + makro i mikro + easy life potas i glony odpuściły całkowicie. Natomiast w 200l nie mogę sobie z tym poradzić zastanawiam się czy nie za dużo świecę 11-12 godzin.

Akwarium 200l (100*40*50) założone 5 tygodni temu,

- filtr JBL e900

- Światło 2 x 30W standardowe z pokrywy + 39W sylwania grolux + 39W aquastar 10000K

- CO2 na razie z bimbrowni ale zamówiłem już butlę

- EC + potas + nawóz AQUA GAINER

Parametry wody (2 dni temu podmieniana) testy kropelkowe JBL:

ph - 7,1

gh - 13

kh- 15

no2 - <0,01

no3 - 10

po4 - 0,5

temperatura niestety ok 28-30 st.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na zielenice, aczkolwiek specjalistą nie jestem :mrgreen:;) .

O nich masz tu: viewtopic.php?f=46&t=29073 i viewtopic.php?f=46&t=9136

 

Co do parametrów to tu viewtopic.php?f=10&t=23176 możesz porównać swoje i obniżyć podwyższyć co tam trzeba ;)

 

Jakie masz ryby ? Możliwe że dławiki grzeją się i w ten sposób podgrzewają wodę. W Pokoju nie masz za ciepło ? . Grzałkę masz ??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest ale nie podłączona, akwarium stoi w pokoju na poddaszu i tu niestety jest bardzo ciepło (grzeje od dachu). Parametry widzę, że mam chyba w normie jedynie dziwna jest twardość wody z tego co czytałem to kh powinno stanowić połowę gh a u mnie jest nawet wyższe.

Teraz ryby (wiem, że jest misz masz ale powoli porządkuję):

- 2x skalar,

- 2x gurami,

- 4x brzanka sumatrzańska,

- 2x mieczyk /do dokupienia/

- 2x zbrojnik niebieski,

- 2x kosiarka

- bojownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

akwarium stoi w pokoju na poddaszu i tu niestety jest bardzo ciepło (grzeje od dachu).

Podnieś trochę dekiel, tak żeby była szpara około 1-2 cm miedzy krawędzią dekielka a baniaka, możesz też dołożyć jaki wiatrak żeby od góry prze otwór do karmienia dmuchał powietrzem i chłodził całość. Stateczniki magnetyczne/indukcyjne w rynience niestety dają dodatkową temperaturę.

 

Parametry widzę, że mam chyba w normie jedynie dziwna jest twardość wody z tego co czytałem to kh powinno stanowić połowę gh a u mnie jest nawet wyższe.

Nic nadzwyczajnego, test Kh mierzy wszystkie węglany w wodzie, nie tylko wapnia ale i sodu/potasu, test GH zdaje się mierzy sam wapniowy.

 

Na górnym zdjęciu te pozwijane liście to może być wpływ niedoświetlenia dna akwarium, wydaje się to niezbyt logiczne przy Twoim oświetleniu ale tak mi to wygląda. Nie wiem może nie służy im grolux i ten "ultrafioletowy" cuś.

 

Dolne, to coś zielonego wygląda jak zielenice ale trochę to dziwne jest, po testach nie powinno ich być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pokrywą mam kłopot musiałbym czymś dociążyć bo mam w domu kota, który interesuje się rybkami jak tylko nadarzy się okazja to pewnie się poczęstuje (mam nawet klapki do karmienia przyklejone taśmą bo sobie łobuz otwiera). Stateczniki magnetyczne wywaliłem z pokrywy mam tam elektroniczny ten od dodatkowego oświetlenia. zastanawiam się właśnie czy to nie od oświetlenia może zamienić świetlówki tą fioletową na przód a aquastar na tył dać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...