Jump to content

Karmnik Automatyczny


warson1987
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanie

 

otóż wyjeżdżam na tygodniowy urlop i chciałbym kupić karmnik automatyczny dla rybek, lecz chce się was zapytać jak on się ma do nakrywanej obudowy akwarium, czy da się to jakoś połączyć?

 

Chyba że macie jakieś inne pomysły to chętnie posłucham.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli rybki są karmione regularnie to nawet do 2 tygodni powinny wytrzymać bez pokarmu,ponieważ w naturalnym środowisku też zdarzają się okresy w których rybki nie odnajdują pożywienia. A jak jedziesz na tydzień to spokojnie dadzą radę i skoda pieniędzy na tą maszynkę. Takie jest me zdanie. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Takie moje małe zastrzeżenie. Ryby mogą wytrzymać bez pokarmu tak jak wyżej jest napisane. Tylko pytanie jakie masz ryby. Bo jeżeli trzymasz jakieś pielęgnice z małymi rybami to może się okazać że pielęgnice przestaną je tolerować i zaczną sobie podjadać...

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy jeszcze jakie masz ryby, ja jeśli do wieczora nie wrzuce pawiookim prosiakom jedzenia, to zabiora się za rośliny i resztę towarzystwa. Wniosek jeden, muszę karmić codziennie.

Przy rybach "spokojnego żeru" zdarzały się nawet ponad tygodniowe głodówki, bez szkody dla podopiecznych.

Link to comment
Share on other sites

A to właśnie ryby mięsożerne, w porównaniu do roślinożerców mają dużo większą tolerancję na przerwy w pokarmie. ;)

Natomiast im trudniej znaleźć coś do jedzenia - ofc jeśli nie myślą o współtowarzyszach, niż roślinożercom. Takie popularne, typowe małe rybki, zawsze znajdą coś w baniaku, a to "skubną" glona, a to znajdą jakieś resztki.

Link to comment
Share on other sites

jak on się ma do nakrywanej obudowy akwarium, czy da się to jakoś połączyć?

Są różne modele karmników, niektóre zawiesza się na szybie (gdy nie ma pokrywy w akwarium) i dokręca do niej śruba. Inne po prostu kładzie się na pokrywie z bębnem umieszczonym nad otworem pokrywy służącym do karmienia. Kłopot zaczyna się gdy pokrywa jest pochyła i karmnik może najzwyczajniej spaść. Dlatego też można go taśmą klejącą zabezpieczyć. Pokrywy firmy Juwel są np. płaskie i mają specjalne miejsce na karmnik (zestawy Rio , Lido). Także wiele zależy od tego czy masz i jaką masz pokrywę.
Link to comment
Share on other sites

A nie masz jakiegoś sąsiada dobrego lub kogoś z rodziny żeby co dziennie wszedł do mieszkania i wrzucil jedzenie? Tylko od razu proponuję przygotować gotowe dzienne porcje. Żeby ta osoba nie wpadła na pomysł żeby je mocniej nakarmić:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...