Skocz do zawartości

[63l] Rybki + coś jeszcze...


Pefredo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam ten temat, ponieważ nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.

 

Czy taka obsada nie będzie się ganiać i podgryzać?

gupik pawie oczko 1+2

kirysek sierpowy 6 szt.

razbora Hengela 10 szt.

Krewetki Amano 7 szt.

ślimak ampularia 1 szt. (podobno są też niebieskie, gdzie je można kupić?)

 

Czy można coś jeszcze do tego dodać?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można coś jeszcze do tego dodać?

 

20 dag marchewek

1 ziemniak

1 korzeń selera

1-2 łodygi selera naciowego

1 por

2 cebule

sok z 1/2 cytryny

sól

biały pieprz

3 żółtka

1/2 szklanki kremówki

1/2 szklanki kwaśnej śmietany

natka do posypania zupy

Zagotować, wymieszać, będzie zupa. :D

 

A tak na poważnie, obsada ok. Dobrze dobrana. Niczego nie za dużo, ale tyle żeby już nie dokładać.

Moje propozycja: Zostają razbory, krewetki i ampularia.

10 razbor i koniec ryb? Za mało. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, obsada ok. Dobrze dobrana. Niczego nie za dużo, ale tyle żeby już nie dokładać.

 

Moje propozycja: Zostają razbory, krewetki i ampularia.

10 razbor i koniec ryb? Za mało. :P

OK... Atreyu co mogę dodać do mojego akwarium? Tylko nie zamieszczaj algorytmu na zupę j/w. :)

 

Trzy kosiarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego pytania, czy ryby mogę się gonić i podgryzać, to nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Gupiki między sobą mogą się gonić, taka natura ryb... Nie wiem jak z razborami, ale co do gupików to wiem z własnego doświadczenia.

Razbora jest okrutnym drapieżnikiem. W moim akwarium zadała ból i śmierć wielu stworzeniom. Atakuje błyskawicznie. Bezwzględnie zabija i pożera nieszczęsne małe owady opadłe na powierzchnię wody: komary, małe "muszki", a nawet mszyce. W sumie ładny widok jak to robią. Larwa ochotki wzbudza w razborze najgorsze instynkty, które można porównać tylko z filmem "szczęki". Żadne małe żyjątko, które znajdzie się w jej zasięgu jest bez szans. Rozwielitkę zamęczy na śmierć, wielokrotnie miętoląc ją w paszczy i wypluwając... raz po raz.

 

No a kiedy się nasyci i opuści ją szał zabijania, staje się piękną, spokojną rybką. Ale niech tylko coś wpadnie do wody lub na jej powierzchnię... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...