Skocz do zawartości

warunki dla krewetek


seb87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że wpuściłem wczoraj 5 krewetek do akwarium z rybami i jedna została zjedzona, uratowałem resztę i zrezygnowałem z trzymania krewetek z rybami. Postanowiłem stworzyć im trochę mniej stresogenne warunki. Kupiłem akwarium kostka 16 litrów oraz grzałkę 25 W. Filtr już mam, podłoże JBL Manado też mam, dla krewetek będzie w sam raz.

 

Czy Waszym zdaniem musi być żarówkowe oświetlenie dla krewetek? Akwarium postawiłbym w miejscu , gdzie dociera swobodnie światło dzienne.

 

Czy muszą być w wodzie rośliny? W związku z tym, że nie chcę dodatkowo oświetlać , roślin nie może być. Czy są one konieczne? A może są jakieś rośliny, które będą dobrze rosły bez dodatkowego oświetlenia żarówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich krewetkach w ogóle mowa?

 

Do oświetlania akwariów nie stosuje się od jakiś 20 lat żarówek, tylko świetlówek i kompaktów.

 

Akwa w miejscu gdzie dociera bezpośrednio światło słoneczne, bez roślin i znajomości dokładnych parametrów = glony.

 

Jakie ryby masz w dużym akwarium że zjadały krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. a wpuścić można do krewetek otoski, pojedzą glony ;)

1. Krewetki jedzą glony.

2. Na otoski baniaka za mały, a częste przekładanie z baniaka do baniaka, a co za tym idzie zwykle do innych parametrów skończy się opłakanie przy tych rybach.

3. Glonów prawdopodobnie będzie na tyle dużo, że nawet najbardziej wytrwali glonożercy nie nadążą.

 

Lepiej dać normalne jakieś światło, zwykły kompakt 9W wystarczy, kosztuje to grosze, a będzie można hodować mchy które będą super dla krewet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...