Skocz do zawartości

2 chorobki- kardynalka i danio oraz gupik


Rekomendowane odpowiedzi

1. od jakiegoś czasu zaobserwowałam u danio pręgowanego cosik dziwnego- jak pływa to zawsze mu tylna część ciała w dół zwisa. wygląda to tak jakby się uderzył lub go ogonek (pletwa) bolała. pływa prosto, ale jest pod katem jakoś 120 stopni. i to samo mam z kardynałka. jedzą normalnie, pływają też tylko to z ogonkiem. uderzyły się gdzieś czy choroba?

 

2. jeden gupik endlera samiec ma coś na brzuchu, a raczej przy odbycie. taka jakby kupka, ale naprawdę gruba ( rybka 9 mm a to coś 1,5mm) i taka biała z czerwonym. i to tak zwisa (1 mm) . to choroba czy ranka?

 

3. czy to normalne , że gupiki coraz mniejsze się rodzą??? miałam panią (3.5cm) i pana (2.5 cm) . potem urodziły się rybki- jak były dorosłe miały :pani 2.5 cm a pan 2 cm. potem jak się znowu urodziły i jak były dorosłe to pani miała ...... 1 cm a pan 9 mm. i małe rybki które się urodzą są normalnej wielkości jak od tych dużych gupików, ale rodzą się po 1 :shock: . te rybki są coraz mniejsze 0.o takie miniaturki. to dziwne czy normalne?

 

Dalej nie mam siły poprawiać :P

 

 

akwa 200L

zalane juz z 6 miesiecy, dojrzewal 1 tydzien-wiem, moze i krotko, ale specjalista akwariowy zbadal parametry akwa i powiedzial ze wszystko ok i dodalam tylko takie bakterie, ale akwa naprawde super szybko dojrzalo - moze przez to ze filtr i grzalka i pompka i roslinki niektore uzywane)

filtr wlaczony caly czas

napowiewtrzanie takze

roslin duzo (5 duzych, 6 srednich i 4 male)

woda 24 stopnie

podmieniana woda 20% 3 dni temu

ph 6 , kh 10, no2- 5 ( nawet jak wymienie wiecej wody zawsze 5 pozostaje....chyba taka natura wody)

obsada 8 kirskow, troche glonojadkow ( kilka sie porodzilo i niewiem w koncu ile mam, cos 7 lub 9 czy cos), 2 bocje (odslimaczarki), gupiki(duze 10, malutkie 17), danio 12 i kardynalki 12.

podac cos jeszcze? ( niestety zdjec nie mam jak dolaczyc :( )

 

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

2. Przyjmuje się, że rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją przez użytkownika ogólnie panujących zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to pan, ma takie coś... i może masz racje.. tu jest tylko 1 rodzinka gupików, ale chciałabym dokupić 3 nowe, aby sie nie zrobiły jeszcze bardziej miniaturowe.

 

Widzę ze upomnienia poprzednie nie skutkują jest to ostatnie upomnienie o pisownie w twoich postach ,ECIK-GFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...