Jump to content

tabela do odczytu testu 5 in 1


BAZAR
 Share

Recommended Posts

Witam jak w temacie kupiłem paski do testu parametrów wody 5 in 1 ale nie mam tabeli do odczytu może ktoś ma i mógłby wrzucić skan lub foto do tematu test chyba firmy Sera ale jak ktoś ma innej to zawsze na zaś by było dla innych w razie W. Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Może warto by zrobić osobny temat gdzie można by było wrzucać tego typu tabele? Myślę, że uporządkowanie takich informacji w jednym miejscu mogłoby się niejednej osobie przydać w przyszłości ;)

 

Jest jeden minus tego pomysłu. Każdy ma inny rodzaj monitora, inaczej skalibrowany. Czasami barwy w testach są bardzo zbliżone. Wklejając zdjęcie tabeli na forum, uzyskamy tylko to, że każdy będzie tam widział inne barwy/odcienie.

Nie będzie to wiarygodne sprawdzenie wyników. Pomijam kwestię wydrukowania tego na zwykłej drukarce, bo wtedy to już całkiem by kosmos wyszedł.

 

Żeby coś takiego sprawdziło się w życiu musielibyśmy mieć wszyscy poprawnie skalibrowane monitory oraz używać tego samego profilu barw w przeglądarkach oraz w programie w jakim obrabiamy zdjęcie tabeli.

 

 

W skrócie o zarządzaniu barwą można przeczytać w poście Pana Janusza Body: http://www.canon-board.info/showpost.ph ... ostcount=1

 

Miłej lektury, jeżeli to kogoś zainteresowało ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...