Jump to content

tabela do odczytu testu 5 in 1

BAZAR
 Share

Recommended Posts

Witam jak w temacie kupiłem paski do testu parametrów wody 5 in 1 ale nie mam tabeli do odczytu może ktoś ma i mógłby wrzucić skan lub foto do tematu test chyba firmy Sera ale jak ktoś ma innej to zawsze na zaś by było dla innych w razie W. Z góry dziękuje za pomoc.

• Administrator

Może warto by zrobić osobny temat gdzie można by było wrzucać tego typu tabele? Myślę, że uporządkowanie takich informacji w jednym miejscu mogłoby się niejednej osobie przydać w przyszłości ;)

Jest jeden minus tego pomysłu. Każdy ma inny rodzaj monitora, inaczej skalibrowany. Czasami barwy w testach są bardzo zbliżone. Wklejając zdjęcie tabeli na forum, uzyskamy tylko to, że każdy będzie tam widział inne barwy/odcienie.

Nie będzie to wiarygodne sprawdzenie wyników. Pomijam kwestię wydrukowania tego na zwykłej drukarce, bo wtedy to już całkiem by kosmos wyszedł.

Żeby coś takiego sprawdziło się w życiu musielibyśmy mieć wszyscy poprawnie skalibrowane monitory oraz używać tego samego profilu barw w przeglądarkach oraz w programie w jakim obrabiamy zdjęcie tabeli.

W skrócie o zarządzaniu barwą można przeczytać w poście Pana Janusza Body: http://www.canon-board.info/showpost.ph ... ostcount=1

Miłej lektury, jeżeli to kogoś zainteresowało ;)