Skocz do zawartości

Oswietlenie....


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy pisze o dołożeniu oświetlenia a za chwilę zagości kolega w dziale z pytaniem "a czego brakuje moim roślinom?" dlaczego nikt nie pisze, że wraz z wzrostem oświetlenia potrzeba dołożyć nawozów, CO2, potrzebne są testy wody(zawsze)

Przerobić pokrywę i dołożyć trochę elektroniki to każdy potrafi, ale żeby dobrze wszystko rosło to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z wrażenia założyłem konto, jak zobaczyłem co ludzie piszą.

 

 

1.architekt1991 naucz się poprawnej ortografii i interpunkcji, ponieważ na pewno nikomu miło nie czyta się Twoich błędów. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie 3x24, lecz stanowi to problem, ponieważ gotowe pokrywy akwariowe są zbudowane 2xXXW lub 4xXXW i dlatego byłoby najlepiej gdybyś zamówił dwa stateczniki, tj. 2x24W + 1x24W i zbudował własną pokrywę. Niedawno sam miałem z tym problem i powiem Ci, że kupiłem belkę oświetleniową 4x24W, święcę narazie 2x24W, lecz już nie długo postaram się posadzić kilka szybko rosnących roślinek, które będą pochłaniały nadmiar światła w akwarium.

 

2.

Możesz postawić na rośliny cieniolubne lub poprostu stosować nawozy.

Nie rozumiem, rośliny do procesu fotosyntezy potrzebują dwutlenku węgla i światła. Co z nawozów bez światła?

 

3.

Na razie wychodzi Ci 0.3 W na litr. Najlepiej żeby było ok 0.5 W na litr albo więcej.

Jednak wtedy trzeba by było raczej przerabiać pokrywę.

0,5W na litr? Nie zaprzeczę, że będzie źle, lecz jest trochę poniżej dolnej granicy W/L. Dolna granica to 0,6W/L, postaraj się mieć ok 06-07W/L.

 

4.

Każdy pisze o dołożeniu oświetlenia a za chwilę zagości kolega w dziale z pytaniem "a czego brakuje moim roślinom?" dlaczego nikt nie pisze, że wraz z wzrostem oświetlenia potrzeba dołożyć nawozów, CO2, potrzebne są testy wody(zawsze)

Przerobić pokrywę i dołożyć trochę elektroniki to każdy potrafi, ale żeby dobrze wszystko rosło to inna bajka.

Naprawdę testy wody są zawsze potrzebne? Zapomnijmy o testach! Wystarczy poczytać w internecie co jest na roślinie, jaką ma barwę, może coś ją zjada? Uwierz, że obejdzie się bez testerów, to tylko wydawanie pieniędzy, za które można kupić rośliny lub nawet nawozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz postawić na rośliny cieniolubne lub poprostu stosować nawozy.

Nawozy nie zastąpią oświetlenia. To nie jest zamiennik.

 

Każdy pisze o dołożeniu oświetlenia a za chwilę zagości kolega w dziale z pytaniem "a czego brakuje moim roślinom?" dlaczego nikt nie pisze, że wraz z wzrostem oświetlenia potrzeba dołożyć nawozów, CO2, potrzebne są testy wody(zawsze)

Przerobić pokrywę i dołożyć trochę elektroniki to każdy potrafi, ale żeby dobrze wszystko rosło to inna bajka.

Nie prawda. Wraz ze wzrostem oświetlenia nie trzeba obligatoryjnie nawozić i podawać CO2.

 

 

Witam... Mam problem nie wiem czy mi wystarczy takie oswietlenie aby roslinki dobrze mi rosły...? Akawrium 112l

1x divers 18W 600mm Opti Natural (swietlowka akwarystyczna)

1x divers 18W 600mm Opti Plant (swietlówka akwarystyczna idealna dla roslin)

Możesz hodować kryptokoryny, mchy i mikrozoria.

Jeśli chcesz dołożyć oświetlenia to możesz dokupić moduł oświetleniowy Aquaela 24W, taki jak tu: dodatkowe oświetlenie. Poszukaj na Allegro.

Przykręcasz do pokrywy, wtyczka do kontaktu i świeci. Masz dużą pokrywę. Zmieszczą się przynajmniej dwa takie.

 

Twoje 36W + 2x24W dodatkowo i masz 0,75W/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...