Skocz do zawartości

[84l] - ogólne


AsiaK13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary: 80x35hx30 (84l)

Filtr wewnętrzny (nawet nie wiem jaki ale przy częstych podmianach daje spokojnie radę)

Grzałka - 25 w

Oświetlenie - 18 w

Podłoże - żwir o różnej granulacji (7-0,5 mm)

Tło - zielony bristol

 

Obsada roślinna:

najas, żabienice, mech jawajski, kryptokoryna karbowana, gałęzatka + nieznane mi, mało wymagające gatunki (byłabym wdzięczna za rozpoznanie niektórych roślinek.

Nawożę specyfikiem, podobno domowej roboty zakupinym na allegro. Raz w tygodniu.

 

Obsada zwierzęca:

12x neon

5x kiryski

2+1 molinezje

1x labeo (grubowarg dwubarwny).

 

Dodatki:

Korzeń (którego już właściwie nie widać, na wakacje będę polowała na coś okazalszego, kokos - tego też mam zamiar dorzucić, kamyki tworzące małe grotki

 

Jak na razie pokazuję tylko jakieś 50 cm akwa bo nad pozostałą częścią pracuję. Na razie chciałam dojść do tego, by zakryć sprzęt i w miarę mi się to udało.

Wiem, że to co pokazuję to nic specjalnego ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś na tyle miły, by udzielić mi kilka cennych rad. Właściwie to po to tu jestem - by się dowiedzieć co robię dobrze a co źle.

 

PS Za komentarze typu "blee" albo "super" - dziękuję. Tzn. mogą takie być ale niech w tej wypowiedzi znajdzie się kilka argumentów - dlaczego tak a nie inaczej ;p

post-6158-13685164392004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak szkoda,że nie widać całego akwarium łatwiej coś wtedy rozplanować,ale ok.Tak jak przedmówca powiedział żwir mógłby być drobniejszy.Obsadę masz dobrą chociaż nie wiem czy na molinezję nie byłoby lepsze ciut większe.Tą roślinkę spod tylnej szyby przesunąłbym na środek-drugi plan,ale to tylko moja sugestia.A jak labeo z innymi rybkami żyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir możesz też wymienić bo ten nie jest najładniejszy :)

A z tymi molinezjami to przesada... to akwarium ma 80x35 ... nie jest to jakiś maluch... powinno im być dobrze.

 

Tło mi się bardzo nie podoba - ale to moja subiektywna opinia na temat tego koloru...

 

Dołóż roślin i światła bo 18w na 84l to troszkę mało...

Ta grzałka 25W to chyba więcej jak 1-2st Ci nie podniesie ?.

 

Bardzo ładnie zasłoniłaś sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to tak: Co do labeo to zgadzam się - akwarium jest za małe. Próbuję mu jakiś dom na zastępstwo znaleźć ale w moich okolicach to trudne zadanie. Ale molinezje? Przecież to jedne z najpopularniejszych żyworódek. 90% molinezji żyje w malutkich akwariach ze sztucznymi roślinkami. Rybki te dorastają do 8 cm. Myślę, że 80 cm to dla nich wystarczająco dużo miejsca do pływania. Po za tym często są polecane do 112 l a ten litraż ma prawie identyczne wymiary. Więc moim zdaniem te rady są akurat bez sensu..

Co do światła. Staram się kupywać roślinki mało wymagające, by pociągnęły bo podobno neonki nie lubia mocnego światła. Ale skoro mówicie, ze można zmienić to czemu nie?

Kolor tła mi się osobiście podoba, więc zostawię. A podłoże.. Na razie takie zostanie bo nie wiem na jakie by tu zmienić. Jakieś propozycje (na pewno nie piasek)?

Bo nie zauważyłam by kiryski się cięły czy coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...