Skocz do zawartości

Bimbrownia Proszę o szybką Odpowiedź!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad założeniem bimbrowni. Wiem że są potrzebne 2 butelki 1l i 1,5l że trzeba połączyć wężykiem itp.

Mam takie pytanie. Czy do tego potrzebuje jakiegoś urządzenia? (na prąd). Co muszę zrobić jeżeli już mam tak założoną bimbrownie? Co nałożyć dalej na ten wężyk który idzie do akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bimbrowni doskonale nadaje się dyfuzor z kostki lipowej. obcięta końcówka strzykawki i w środek włożony ciasno kawałek (dobrze docięty) lipy. proponuję kupić za kilka zł na alledrogo :) no i nie zapomnij o zacierze do dużej butelki i wodzie do mniejszej ;) Ja daję i "bimber" i EC ale mam baniak 200l więc "bimbrownia" wystarcza na ok 5-6 dni max. Właśnie powoli finansowo dojrzewam do butli bo ten "bimber" to i dużo zabawy i koszt też nie mały.

 

Aha pamiętaj jeszcze, żeby te wężyki były ciasno osadzone w zakrętkach (muszą być mniejsze otwory) bo jak się zrobi ciśnienie to przeleci przez nieszczelne otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czy jest sens bawienia sie w bimbrownie ( koszt drozdzy+cukru) do tego bimbrownia na poczatku ma "kopa" pozniej zacier dziala coraz slabiej na rynku jest wiele nawozow z co2 np easy caro , aquaart carbo koszt tego drugiego w zoologu ok 30zł a wydajnosc ze ho ho.

Ani EC, ani aquaart carbo nie posiada w składzie CO2.CO2 to gaz.Jak oddychasz to plujesz płynem?Natomiast posiadają węgiel.Także bimbrownia i EC to nie to samo.EC można podawać wspomagająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dyfuzor do Co2 lub zrob sobie sam. Kamien napowietrzajacy sie nie nadaje bo daje za duze babelki i gaz sie nie rozpuszcza tak dobrze w wodzie jak z dyfuzora. A zawor zwrotny kupisz w kazdym sklepie nie widze problemu,ma on na celu powstrzymwnie ewentualnie cofniecia sie wody z baniaka i zalania mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...