Jump to content

Do akwarium 54l

lolololo
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Przez ostatni miesiąc skurczyła mi się obsada w standardowym 54l akwarium. Postanowiłam więc uzupełnić braki zmieniając przyszłościowo obsadę. Aktualnie mam dwie samiczki bojownika oraz otoska. Kiedy odejdą (odpukać w niemalowane) samiczki bojownika, chciałabym wprowadzić do zbiornika krewetki. Generalnie zastanawiam się nad wprowadzeniem 2 stad mniejszych kolorowych rybek w liczbie do 5.

Przeglądając różne oferty zainteresowały mnie rybki danio i gupik (inne propozycje rybek mile widziane). Czy gdybym połączyła je teraz z bojowniczkami to czy można spodziewać się "czarnego scenariusza"?

• 3 weeks later...

Danio na pewno nie bo potrzebują większego akwarium.

Jeśli nie udało Ci się utrzymać przy życiu Otosków to trzeba wymienić na inne, bo one są dość wymagające niż inne.

Co do gupików to trzyma się je w haremach a nie w parach, bo samiec po prostu zamęczy samice.

A i nie na żadnych rybek ławicowych trzymanych po 5 sztuk.

Proponuję:

Gupik 1+4

Kirysek Panda LUB Pigmej 6 sztuk

Neon 10 sztuk

Z bojownikami to różnie bywa,

mój przez 3 miesiące pływał spokojnie. Nawet towarzyszył gupikom, po czym palma mu odbiła i zaczął atakować wszystko łącznie z korzeniem :(

mam nadzieję że samiczki tak nie mają :P