Skocz do zawartości

Golden sucking loach


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam dzisiaj kilka rybek a zoologicznym na inwazje glonów a moim akwarium o nazwie jak w temacie. W sklepie nie dowiedziałam się niczego poza tym, że żywią się glonami i wyczyszczą i akwa w chwila moment.

 

Wraca do domu...sprawdzam w internecie i stwierdzam, że nie zaufam już żadnemu sprzedawcy zoologicznego, niech ich... Okazuje się, że glonojad ten rośnie do nawet 25cm i może, jak dorośnie, stać się agresywny i zjadać śluz z ciała innych ryb potwornie je raniąc! Czemu sprzedający w sklepach zoologicznych nie uprzedzają ludzi o takich sprawach?

 

Ma ktoś doświadczenie z tą rybą? Ile czasu zajmuje jej dorośnięcie do tak wielkich rozmiarów? Jak mi wyczyszczą akwarium będę musiała je sprzedać zanim zjedzą mi moje rybki. Chciałam kupić otoska ale te wyglądały tak samo tylko śliczniej :) a babka w sklepie mówiła, że to to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mamy Ci teraz poradzić? Setki razy było klepane "nie ufać sprzedawcom", "sprawdzać samemu wymagania rybek przed ich zakupem"...

Gdyby to była jakaś tajemna wiedza to rozumiem, ale my to powtarzamy na każdym kroku w tematach początkujących.

 

Te rybki nie tyle rosną ogromne, są agresywne. Nie wiem ile czasu zajmie im wzrost do pełnego rozmiaru, ale rybka tak czy siak jest do oddania. Zanieś je tym sprzedawcom którzy Cię naciągnęli. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emm, to raczej nie jest krwiopijca :lol:

Ich długość nie przekracza 15cm..

Przesadzasz, myśląc, że te glonki zjedzą ci wszystkie ryby.

A ten propos, lepiej by było gdybyś kupiła jednego, bo są do siebie czasami agresywne.

Zbiornik dla nich to ok. 80cm długości i więcej, więc jak powyżej oddaj je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co radzą sobie świetnie z czyszczeniem akwarium :twisted: Nie są agresywne dla siebie, zachowują się raczej jak rodzina :) Jeżeli uda mi się je złapać, w co wątpię, zaniosę je jutro do sklepu i zamienię na coś mniejszego, jeśli nie, sprzedam je komuś z czasem. Boże, jak można być takim głupim i dać się tak nabrać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...