Skocz do zawartości

Moje mini [25L]


robak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 L

 

Podłoże:

żwir kwarcowy MHK K2

 

Filtracja:

AquaEl FAN 1 plus

 

Oświetlenie:

AquaEl DECO LIGHT 1 x 11W

 

Planowana obsada:

 

Gupik Endlera 4+6 lub

Simulans x10 lub

Bystrzyk Poziomkowy x10

Krewetka Red Cherry x10

 

Nad roślinami się zastanawiam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na neony zielone baniak za małe.

Na gupiki [szczególnie w tej ilości] + spore stadko innych ryb podobnie.

Gupiki trzyma się w haremach, no chyba że się pomyliłeś i pierwszą dałeś liczbę samic.

 

Przykładowo na 20 neonów zielonych i 10 mniejszych rybek to przynajmniej dwukrotnie większy baniak.

 

Przy gupikach będzie trzeba czymś przykryć akwarium.

 

Na razie nie ma co oceniać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na neony zielone baniak za małe.

Na gupiki [szczególnie w tej ilości] + spore stadko innych ryb podobnie.

Gupiki trzyma się w haremach, no chyba że się pomyliłeś i pierwszą dałeś liczbę samic.

 

Przykładowo na 20 neonów zielonych i 10 mniejszych rybek to przynajmniej dwukrotnie większy baniak.

 

Na razie nie ma co oceniać. :P

 

Tak chodziło mi o samice zapomniałem dopisać, simulansa 8szt. a endlera 2x1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red cherry wystarczy 5 zobaczysz jak się zaczną mnożyć będziesz musiał je sprzedawać;)

Pracuje w akwarystycznym więc nie będzie problemu ze sprzedażą obsada jest przesadnie dobrana bo to częściowo jest zbiornik przejściowy, z czasem część tych rybek zasili inny zbiornik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pracuje w akwarystycznym więc nie będzie problemu ze sprzedażą obsada jest przesadnie dobrana bo to częściowo jest zbiornik przejściowy, z czasem część tych rybek zasili inny zbiornik :)

Tym bardziej nie powinieneś teraz pakować za dużo rybek do tego baniaka.

 

czekam na jakieś ciekawe propozycje zieleniny do AQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to widziałeś?

viewtopic.php?f=39&t=19607

 

W najmniejszym standardowym baniaku te 6-7 rybek, najlepiej jednego gatunku to max.

 

Powiem tak, akwarystyka każdego z nas różni się od siebie. Można dobrać tak ryby by się fajnie komponowały i nie koniecznie musi być to jeden gatunek lub 6-7 ryb a baniaku (mowa o małym zbiorniku). Taka lista jest przydatna ale to nie na tym polega by katalogować je wszystkie w celu ukazania ,,LAIKOWI'' jego możliwości w zbiorniku. Raczej robi się to z myślą ukazania możliwości rozwojowych ryby i jej ogólnej specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ryb w takim baniaku? No chyba żartujesz. ;)

Chcesz dużą ławicę? To do 54l nie kupuje się zwykle więcej niż 20 stadnych ryb a ty tu byś 30 chciał. ;)

 

To nie chodzi tylko o to żeby się ładnie komponowało, tylko o stworzenie dobrych warunków zwierzakom. Mam nadzieje że nie reprezentujesz poglądów typowego sprzedawcy w sklepie zoologicznym, którego rady musimy później prostować na forum? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ryb w takim baniaku? No chyba żartujesz. ;)

Chcesz dużą ławicę? To do 54l nie kupuje się zwykle więcej niż 20 stadnych ryb a ty tu byś 30 chciał. ;)

 

To nie chodzi tylko o to żeby się ładnie komponowało, tylko o stworzenie dobrych warunków zwierzakom. Mam nadzieje że nie reprezentujesz poglądów typowego sprzedawcy w sklepie zoologicznym, którego rady musimy później prostować na forum? ;)

 

Typowy sprzedawca będzie starał się wcisnąć Bocje Wspaniała do 10l shrimpseta (jak w większości sklepów tej sieci). Nie miałem na myśli ładowania 50 rybek do 25L, bardziej mi chodziło o małe zróżnicowanie w baniaku oczywiście w granicach rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli ładowania 50 rybek do 25L, bardziej mi chodziło o małe zróżnicowanie w baniaku oczywiście w granicach rozsądku.

Ale 30 to też "lekka" przesada.

 

Można zrobić zróżnicowanie, dać np. ednlery + drobniczki w haremach, do tego jakieś krewety, może jakaś zebra na glony lub inny sympatyczny ślimak. Tyle, kres możliwości różnorodności w takim baniaku. Jak się chce mieszać więcej, to trzeba mieć warunki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli ładowania 50 rybek do 25L, bardziej mi chodziło o małe zróżnicowanie w baniaku oczywiście w granicach rozsądku.

Ale 30 to też "lekka" przesada.

 

Można zrobić zróżnicowanie, dać np. ednlery + drobniczki w haremach, do tego jakieś krewety, może jakaś zebra na glony lub inny sympatyczny ślimak. Tyle, kres możliwości różnorodności w takim baniaku. Jak się chce mieszać więcej, to trzeba mieć warunki. ;)

Widzę że troszkę źle zrozumiałeś moja propozycje obsady i trafnie bo nawet nie z orientowałem się a popełniłem błąd w chwili wypisywania ryb. Simulansów miało być 10szt. lub bystrzyków poziomkowych 10szt. lub endler 4+6 a krewecie swoja droga. Zwracam honor kolego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga i trzecia propozycja ok, ale simulansy są 2x większe od tych bystrzyków. Moim zdaniem, się nie nadają do takiego baniaka. ;)

Tak też wpadło mi do głowy by coś z Mikrorasborami Galaxy się pobawić. Tylko ostatnio mało dostępne są mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Haha :), nie wiem kiedy chcesz zmienić na większe aqua. A pytam bo są różne przypadki np. moja była koleżanka kupiła do akwarium ok 12l - 2 małe skalary + 2 większe/ 4 neony inessa/1 welona/2 wielkie (około 10 cm) zbrojniki niebieskie (parkę)/2 danio/ nie pamiętam czy coś jeszcze. Kiedy do niej zaszłam to się przeraziłam uważam, że w takich warunkach się zwierząt nie trzyma. Strasznie mi ich było szkoda i jej mama też tak uważała. A i tak się nie udało jej przetłumaczyć kiedy zaczynałam temat to ona zaczynała, że to tylko na jakiś czas bo kupi nowe aqua (te zrobił jej tata ze zwykłych, starych szyb) [...] tłumaczenie było na nic. Akwarium jest bez światła, a ryby się zabijają nawzajem :(((. No cóż miną rok i akwarium jak nie było tak i nie będzie. A kiedy zobaczyła, że mam małego pieska postanowiła sobie kupić. Jak powiedziałam, że martretuje zwierzęta to się na mnie zaczęła drzeć. I powiedziała, że kupi pieska do bloku (jako dorosły ma nie być duży). PS. wcześniej miała psa Husky, ale na szczęście jej mama była mądra i go oddała, no cóż tak to jest jak się ma niewychowaną córkę debilkę.

A ja jestem za tym żeby był zakaz trzymania psów w bloku wiem, że dużo osób je kocha, ale wiem też, że nie mają czau ich wyprowadzać!

 

Apeluję o rozsądek, a co do obsady to dopowiem, że do czasu kupna drugiego akwarium radzę nie kupować rybek. A jeśli już to jakieś bardzo małe ilości przecież się rozmnożą.

Ja kupiłam 3 samice i 1 samca platki i już mam 2 kotne samiczki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...