Jump to content

co do akwarium 60 litrów?

seb87
 Share

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się, jakie ryby dać do akwarium 60 litrów oprócz 12-15 neonów czarnych i czerwonych krewetek.

Chciałbym do nich mieć jedną lub dwie ryby większe. Jakie to mogłyby być ryby? Czy jeden grubowarg zielony pasuje do neonów?

Mam w akwarium liczne kryjówki i rośliny , więc nie ma problemu. Ryba mogłaby też zjadać nadmiar młodych krewetek :)

Te ryby które chcesz to nie neony, powtarzałem to nie raz.

Zobacz na wymiary jakie osiągają grubowargi.

Byłby problem.

Do tych ryb, bojownik, może harem, ale wtedy 10 bystrzyków, albo zamiast bojków parka ramirezek.

Moim zdaniem bedzie bardziej niz ok. Mam Czarne neony u siebie - wlasnie 10 i wydaja mi sie super rybka do akwa 60l. Ramirezy to tez swietny pomysl - moze nie najbardziej urokliwe sposrod pielegniczek, ale stosunkowo malo wymagajace i raczej mniej agresywne - zreszta trudno mi sobie wyobrazic jak mialyby zrobic krzywde bystrzykom.

Nie podobaja mi sie osobiscie bystrzyku amandy, a wiec moze zwinnik jarzeniec - przesliczna rybka o podobnych wymaganiach?

Pozdrawiam i czekam na wiesci co wybierzesz...

• 4 weeks later...

aktualnie mam 14 bystrzyków czarnych, 6 kirysków i parkę ramirezek. Samiec ciagle goni samicę, już chyba od miesiąca samiczka jest zaszczuta i chowa się ciągle w kokosie, tak, że prawie jej nie widać...(na pewno jest to samica). Ale nie o tym chciałem.

Chciałem zapytać się, czy możnaby dodać jeszcze chociaż jedną jakąś fajną rybkę dla urozmaicenia ? Jeżeli tak, to jaką ? Akwarium 54 litry.